Styl & Kultura

Nádhernou vánoční atmosféru si užijete doslova za humny. Na zámku Pillnitz se otevřela Vánoční zahrada

Zámek Pillnitz a jeho zahrady rozzářily miliony barevných LED světýlek / Christmas Garden.de
Po velkém úspěchu v anglickém Kew a v německém Berlíně, přichází Vánoční zahrada Christmas Garden také do zámku a parku Pillnitz, nedaleko Drážďan, kde si v kouzelném prostředí užijete doslova fantastickou zimní procházku. Zámek a park Pillnitz se tuto zimu proměnil v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel, působivou architekturou a světelnými postavami.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

09. prosince 2018   |   19:40

Na přibližně dvoukilometrovém okruhu můžete s rodinou či s přáteli strávit večer v kouzelném prostředí, připomínajícím fantastickou krajinu z jiného světa. Zámecké prostředí v čínském architektonickém stylu se s miliony zářících světel a barevných iluminací proměnilo v předvánoční třpytivé moře, které vás ohromí. Aby byla procházka ještě pohodovější, jsou pro vás připraveny kulinářské speciality i teplé nápoje pro malé i velké. Christmas Garden se na zámku otevírá po setmění i mimo pravidelný provoz zámku a je skvostem, který určitě stojí za vidění.

Odpočiňte si od předvánočního shonu

Na rozdíl od mnoha přeplněných vánočních trhů, zve Christmas Garden k vydechnutí během předvánočního shonu a užít si skutečné očekávání Vánoc.

Obdivovat můžete jak osvětlenou architekturu zámku, tak jeho zářící park

Obecně se předvánoční období vyznačuje nákupy, vybíráním dárků a vánočním shonem. Zahrada Christmas Garden však nabízí možnost rozjímat v nejkrásnějším období roku. Na zámku a v jeho parku se rozsvítila jeho kouzelná místa, jako kratochvilná zahrada, čínské jezírko nebo anglická zahrada. Do vánočních motivů se dokonce ve svém skleníku oblékla legendární 230 let stará kamélie.

Atrakce, kterou zná celý svět

Po obrovském úspěchu Christmas at Kew v botanické zahradě Kew Gardens u Londýna, nastal čas přinést tento úžasný zážitek také do Německa. Drážďanský zámek Pillnitz je se svou architekturou a zahradnickým uměním atraktivním cílem pro turisty z celého světa a ideálním místem, kam se mohou návštěvníci nechat v předvánočním čase bezstarostně unést jeho inspirativní atmosférou,“ říká jeden z pořadatelů Peter Schwenkow. Tuto novou vánoční atrakci pro celou rodinu už v Anglii a Německu v minulé sezóně navštívilo přes 700 tisíc návštěvníků z celého světa.

Kdy navštívit?

Vánoční zahrada Christmas Garden je otevřena až do 6. ledna 2019 denně 16:30 do 22:00 (kromě 24. a 31. prosince). Vstupenky jsou k dostání v předprodeji nebo přímo na místě. Jsou vystaveny na určitý čas vstupu, aby mohl každý návštěvník v klidu celou expozici. Zkušenosti z předešlých instalací ukázaly, že určité časové intervaly o víkendech přesahují kapacity prostor, a proto pořadatelé doporučují zajistit si vstupenky s požadovaným časem vstupu raději předem. K dispozici jsou také slevy na vstupenky pro rodiny nebo zájezdové skupiny. Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Jak se tam dostanete a kolik zaplatíte

Z Prahy pohodlně po dálnici až na předměstí Drážďan, kde vás směrovky navedou k zámku. Jedno parkoviště, Parkplatz Pillnitz, je zhruba 5 minut pěšky od hlavního vchodu do zámku, další je v ulici Leonardo-da-Vinci-Straße. Za celodenní parkování zaplatíte 3 eura. Parkování je kapacitně omezené, a proto je lepší nechat auto na předměstí, nebo v centru Drážďan a k zámku se dopravit například ze zastávky Prager Strasse autobusem č. 63 do zastávky Pillnitzer Platz nebo Leonardo da Vinci-Straße. Můžete jet i tramvají č. 2 na konečnou Kleinzschachwitz Endhaltestelle, odtud cca 10 minut pěšky k přívozu přes Labe do Pillnitz.

Vstupné není zrovna lidové. Po–čt 15 € / 12,50 €, rodinná vstupenka 42 € | pá, so, ne 17 € / 14,50 €, rodinná vstupenka 48 € | děti do 5 let vstup zdarma. Vstupenky jsou k dispozici na místě nebo si je můžete objednat online.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama