Styl & Kultura

Věříte na duchy? V těchto evropských hotelích můžete prožít skutečně atmosférický Halloween

Některé hotely mají zvláštní pověsti a známé příběhy / Shutterstock
Měsíc říjen je se svými pošmournými večery jako stvořený pro ty, kteří se rádi bojí. Jestli vám jsou strašidelné filmy málo a chcete prožít noc ve společnosti opravdových duchů, ubytujte se v některém z následujících evropských hotelů. Ale pozor, jen na vlastní nebezpečí…
Reklama
Reklama

autor  Karolína Sýkorová

23. října 2018   |   17:11

Nejsou to jen tak ledasjaké hotely, těžící jen z pověstí a známých příběhů, jako například rumunský hotel Castel Dracula, v kterém zaručeně nestraší a nepotkáte v něm ani ducha pověstného upírského hraběte Drákuly. Hotel, postavený už v roce 1976, žije pouze z postavy slavného románu Brama Stokera. Hotely, které vám představíme, si ale oblíbili „skuteční“ duchové, o čemž se mohla přesvědčit už hezká řádka hostů.

Langham hotel, Velká Británie

Luxusní londýnský hotel se doslova hemží duchy. Zdejší hosté už měli tu možnost na vlastní oči spatřit přízraky muže ve viktoriánském oděvu, vojáka, německého šlechtice, jenž v hotelu spáchal sebevraždu skokem z okna, ale třeba také samotného francouzského císaře Napoleona III., který zde strávil své poslední dny. Ačkoliv takové příběhy můžou znít jako pohádka, to, že se v Langhamu děje něco divného, potvrzují i členové anglického kriketového týmu. Několik z nich vypovědělo, že se během pobytu setkali s nevysvětlitelnými návaly tepla i s pocitem přítomnosti neviditelné osoby. Jestli si chcete své setkání s duchem pojistit, zarezervujte si pokoj č. 333, který je prý vůbec nejstrašidelnější.

Zámek de Marcay, Francie

Zámky v údolí Loiry jsou častým cílem romantických duší. Jedna z těchto krásných staveb, chateau de Marcay, ale svým návštěvníkům poskytuje také zážitky nahánějící hrůzu. K zámku, postavenému už v 15. století a v nedávné době předělanému na hotel, se poutá pověst o dámě měnící se v noci ve vlka, kterou omylem zastřelil a následně tajně pohřbil místní farmář.

V zámku na Loiře údajně straší bílá paní

Od té doby se zde objevuje přízrak krásné mladé ženy v bílém. Potkat ho můžete i vy, třeba během pobytu v některém z bazénů, na tenisovém kurtu, či prostě jen během odpočinku v některém z hotelových luxusních apartmá.

Fara Borgvattnet, Švédsko

Nenápadná šedá fara obklopená panenskou švédskou přírodou by těžko přitahovala tolik dobrodruhů, kdyby nebylo její děsivé pověsti. Obydlí místního kněze, postavené roku 1876, je údajně okupováno duchy už od 20. let minulého století. Dnes slouží jako penzion, ale podivné události se mu ani tak nevyhýbají. Často je slyšet tajemné kroky, hudbu a ženský pláč. Pokud zde vydržíte přečkat celou noc, majitelé vás ráno odmění certifikátem potvrzujícím vaši statečnost.

Pevnost Parador Jaén, Španělsko

Zapomeňte na býčí zápasy, mnohem krvavější a děsivější může být pobyt v hotelu Parador Jaén. Alespoň to slibují jeho provozovatelé. Tato středověká arabská pevnost kromě své magické atmosféry nabízí také možné setkání s duchem krásné ženy a také vězně, který zde zemřel hlady. Z nějakého důvodu se mu přezdívá „Strašlivý plaz“, a i když prý není nebezpečný, poznat se s ním osobně jistě není nejpříjemnějším zážitkem.

Hotel Burchianti, Itálie

Podle pověr je florentský hotel Burchianti vůbec nejstrašidelnějším v zemi. Chvíle odpočinku zde rád trávil i nechvalně proslulý vůdce Benito Mussolini, jehož duch prý dodnes pobývá v luxusním Freskovém apartmá. Jeho návštěvníci zde zažívají divné pocity, jako by je někdo sledoval a také ledový dech na tváři. Spatřit zde můžete také fantoma ženy sedícího a pletoucího v křesle, či děsivé přízraky dětí běhajících po rozlehlých hotelových prostorách. I přes tyto hrozivé zážitky je však hotel Burchianti mezi návštěvníky velice oblíbený.

Hotel Shelbourne, Irsko

Historické centrum Dublinu ukrývá jednu pozoruhodnou stavbu – hotel Shelbourne. Jen ti nejstatečnější se zde ale odváží strávit noc. Přepychové pokoje jsou totiž spjaty s působením poltergeista, který hýbe vybavením a nahlas se směje. Podle výpovědí svědků dokáže být tak agresivní, že vyděšení hosté prchají z hotelu hlava nehlava. Oním duchem je prý sedmiletá holčička jménem Mary Mastersová, která zde v roce 1791 zemřela na choleru.

Hotel Drovers Inn, Skotsko

Tento atmosférický skotský hotel je tak strašidelný, že má na svých webových stránkách samostatnou záložku „duchové“. Kromě mrazivých historek zde najdete také prosbu majitelů, aby jim hosté sami napsali svůj děsivý zážitek z hotelu Drovers Inn. A s kým se tedy během svého pobytu můžete setkat? Třeba s rodinou farmářů, která umrzla poblíž během sněhové bouře. Některá svědectví hovoří o dívence v růžových šatech a jiná zase o utopeném děvčeti z pokoje číslo 6.

Další zajímavé články
Reklama