Roadtrip

Toužíte po netradiční dovolené? Vyrazte na roadtrip

Říká se, že cesta je cíl, a v případě roadtripu to platí dvojnásob / Photo by Quentin Leclercq on Unsplash
Běžná dovolená už vás neláká a rádi byste letos podnikli něco jiného? Roadtrip je plný rozmanitosti, svobody a objevování.
Reklama
Reklama

autor  redakce

03. dubna 2020   |   11:33

Pokud na roadtrip vyrážíte vlastním autem, dříve, než začnete balit, zajděte do servisu. Je důležité nechat si auto zkontrolovat od profesionála, aby vás na cestě nic nepřekvapilo. Pokud vás nějaká nepříjemnost na cestách s autem přeci jen potká, oceníte asistenční službu, která bývá součástí povinného ručení.

Nejlepší evropské roadtripy

Říká se, že cesta je cíl, a v případě roadtripu to platí dvojnásob. Starý kontinent skýtá několik desítek krásných tras pro roadtrip jako stvořených. Jaké jsou ty nejproslulejší?

Itálie

Jen málo zemí nabízí cestovatelům tolik jako Itálie. Historická města plná ikonických památek, špičková kuchyně a krajina, kde hory střídají pobřeží, průzračná jezera i hluboká údolí. Oblíbenou trasou je 870 km dlouhá cesta z Říma do Benátek.

Španělsko

Úchvatné pláže, hrady tyčící se na vrcholku hor, středověké vesnice a ohromující architektura. Španělsko má svůj půvab pro každého: milovníky moře, outdoorové dobrodruhy i rodinné cestovatele. Oblíbená roadtripová silnice lemuje legendární svatojakubskou poutní cestu, která končí v Santiago de Compostela.

Švýcarsko

Patříte mezi milovníky přírody? Pak je pro vás Švýcarsko s krásnou krajinou tou ideální volbou. Čekají tu na vás dechberoucí alpské scenerie, nedotčená jezera i rozlehlé louky. Příjemným bonusem je pak perfektní infrastruktura, po které je radost jezdit.  Chcete-li zažít majestátní Alpy trošku jinak, vyrazte na sedmidenní roadtrip Arosy do Cermatu.

Nezbytnosti, bez kterých se neobejdete

Ať už budete spát v hotelech, nebo v autě, pro jistotu si přibalte s sebou spacáky i stan. Chybět by vám neměly ani drobné nezbytnosti jako je otvírák, základní koření, baterka nebo vlhčené ubrousky. Součástí každé cesty do zahraničí by mělo být i cestovního pojištění, které vám v případě nehody či úrazu pokryje finanční náklady na ošetření.

Další zajímavé články
Reklama