Roadtrip

Ohromující místa Evropy, nad jejichž krásou se vám zatají dech

Na trollí jazyk zamíří jen ti nejodvážnější / Depositphotos
Za modravými dálkami, exotikou, sopkami, úchvatnými vodopády nebo mystickými kláštery musíte mnohdy až na opačný konec světa. Nespočet tajuplných a ohromujících klenotů ale ukrývá i stará dobrá Evropa.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

10. března 2020   |   10:17

Vybrali jsme pro vás několik nejtajemnějších míst v Evropě, ze kterých se Vám zastaví dech. Mají v sobě ukryté kouzlo a jsou jedinečnými přírodními úkazy, či mistrovskými díly lidských rukou.  

Norsko

Milujete adrenalin a jedinečné výhledy do údolí? Pak nesmí vaší pozornosti uniknout útes Trolltunga, který je vlastně složeninou slov „Troll Tongue“. Trollí jazyk je přístupný několika stezkami. Zamíří na něj však jen ti nejodvážnější, kteří se nebojí výšek, ale ani toho, že se pod nimi obří skalnatá plošina utrhne. Útes je součástí pohoří Skjeggedal na jihu země nedaleko města Stavanger a vydat se k němu doporučujeme v období od května do září.

Německo

Dvojitý most, který tvoří před zraky turistů dokonalý kruh, můžete obdivovat v německém parku Kromlau. Zámecký park je největším německým parkem vůbec. Ostatně díky jeho rozloze čítající na 200 ha se vlastně ani není čemu divit. Jeho součástí jsou porosty rododendronů, ale i zmíněný most Rakotz, který dotváří jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Nad krásou některých míst se vám zatají dech

Nizozemí

Nizozemí se přezdívá země tulipánů. Zcela právem. Park Keukenhof, kterému mnozí neřeknou jinak, než „zahrada Evropy“ je vůbec tím největším a nejrozkvetlejším parkem světa. Park se nachází na bývalém loveckém území, patřícím do panství Teylingen a pro veřejnost byl poprvé otevřen v roce 1950. V současné době se rozkládá na 32 hektarech a ročně v něm rozkvete na 7 milionů květin. Podívaná je to opravdu nezapomenutelná. 

Santorini

Severozápad ostrova Santorini pokrývá nespočet modrobílých domečků, které jezdí obdivovat turisté z celého světa. Maličká vesnička, vystavená ve strmém svahu, vám učaruje svou netradiční krásou. Romantické duše pookřejí během okouzlujících západů slunce. A jakmile se domečky ve svahu rozsvítí, jen těžko se budete bránit silným emocím.

Laponsko

Připravte se na to, že v Laponsku toho moc nenaspíte. Během noci totiž budete nevěřícně zírat vzhůru k nebi, kde se bude odehrávat pravé a nefalšované přírodní divadlo. Turisty na Laponsku láká nejen polární záře, ale třeba také unikátní dopravní prostředek, tedy sáně se zapřáhnutými soby. Další atrakcí je místní ledový hotel.

Island

Islandská ledová kráska Jökulsárlón patří k nejnavštěvovanějším a nejfotografovanějším místům Islandu. Ledovcová laguna je plná zmrzlých ker, které hrají všemi odstíny modré barvy a působí tak zcela mystickým dojmem. Kromě magických ledovců je však laguna proslulá i díky svým obyvatelům, mezi které patří tuleni, jejichž hlavy vypadají z dálky jako maličkaté černé tečky. Kouzlo místa umocňuje i okolní černočerné skály, které nám nedají zapomenout na skutečnost, že Island je vulkanickým ostrovem, před jehož krásou musí smeknout i turisté, kteří viděli na svých cestách ledaco.

Řecko

Smaragd Řecka – i tak se přezdívá ostrovu jménem Zakynthos. Ten se nachází v západní části Řecka a náleží do Jónských ostrovů. S rozlohou 410 km2 je třetím největším ostrovem zmíněného souostroví. Kromě bohaté fauny a flóry, pohostinných obyvatel a vzácného druhu želv caretta caretta je jeho součástí i přenádherná pláž Navagio, které je mimo jiné přezdíváno „Pašerácká zátoka“. V dávné historii v okolních vodách údajně pašeráci lodí převáželi alkohol, cigarety a lehké děvy. Jednoho dne však loď ztroskotala a její vrak moře vyvrhlo právě na pláž Navagio. Od té doby se stala významnou turistickou atrakcí, jíž jezdí obdivovat turisté z celého světa.

Česká republika

V přehledu nejkrásnějších míst Evropy nesmí chybět hlavní město České republiky a zároveň srdce Evropy. Prahu není potřeba nijak zvláště představovat. Kromě toho, že se na poměrně malé rozloze nachází nespočet historicky i kulturně významných památek, je považována za jedno z nejkrásnějších evropských měst vůbec. V mnohých anketách dokonce obsadila přední příčky a její památky i jedinečný genius loci jezdí obdivovat turisté z celého světa.

Další zajímavé články
Reklama