Roadtrip

8 přírodních krás Nového Zélandu: Zelená divočina, jezero jako zrcadlo a majestátní sopky

Potřebujete-li si zklidnit nervy, pohled do tisíců zelených odstínů vás rozhodně vyladí do pohody / Pixabay
Nudí vás už evropské destinace? Rádi byste něco nového, neotřelého? Máte přitom možnost vyrazit někam na delší dobu? Zkuste Nový Zéland. Máme pro vás tipy hned na několik přírodních skvostů, které byste rozhodně neměli minout.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

09. června 2018   |   07:34

V jihozápadní části Jižního ostrova najdete národní park Fiorland. Narazíte zde na spousty odstínů zelené – možná jste jich ještě v životě tolik neviděli. Mechy, kapradí, pabukové lesy a rostliny. Věřte nebo ne, i voda tu hraje do zelena. Právě díky mnoha rostlinám nepostrádá nazelenalý nádech.

Potřebujete-li si zklidnit nervy, pohled do tisíců zelených odstínů vás rozhodně vyladí do pohody. Můžete tu obdivovat nejdivočejší přírodu na celém Novém Zélandu. Skvělým startovním místem je městečko Te Anau, odkud můžete vyrazit kamkoli chcete. Doporučujeme Milford Track, zřejmě nejznámější stezku.

Fjord Milford Soud

Jako stvořená k lodní plavbě

Skutečnou perlou je fjord Milford Sound na jihu země. Pokud se vydáte námi doporučovanou stezkou Milford Track, zcela jistě k němu dorazíte. Nádherná je několikahodinová plavba lodí, během které uvidíte skalní stěny včetně Mitre Peak, která vystupuje rovnou z vodní hladiny.

Dále zde můžete obdivovat vodopády. Máte-li časovou rezervu, vychutnejte si tyhle zážitky ještě více. Je možné totiž plavbu fjordem absolvovat i jako dvoudenní, včetně nocování.

West Coast

Zrcadlo horských vrcholků

Západní pobřeží Jižního ostrova slibuje pohled na hory tyčící se z Tasmanova moře. Okouzlí vás jejich zasněžené vrcholy a dva ledovce. Jezero Matheson přitom slouží jako dokonalé zrcadlo vrcholků Mount Tasman a Mount Cook. Přes ledovce se dá přeletět helikoptérou.

Národní park Abel Tasman

Pláže a průzračná voda

Na Jižním ostrově ještě chvíli zůstaňte, stojí to za to. Navštívíte totiž Abel Tasman na jeho severním výběžku. Jako svoji základnu si vyberte městečko Marahau a vyrazte na Abel Tasman Coast Trek. Můžete tu obdivovat krásné pláže a průzračnou vodu. Dobrodruzi si mohou i půjčit kajak. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že tuhle krásu určitě nebudete obdivovat sami – stejný nápad bude mít i spousta dalších turistů.

Sopka Taranaki

Atraktivní cíl mnoha turistů

Přesuňte se na Severní ostrov, kde vás čekají další krásy. V západním cípu ostrova je to majestátní sopka Taranaki vysoká 2518 metrů. Možná vás zláká touha ji pokořit – šplhá na ni spousta lidí. Pokud ne, můžete její mohutné svahy obdivovat zezdola.

Národní park Tongariro, procházka kolem hory

Milovníci turistiky zajásají. Národní park Tongariro je jejich rájem. Vyzkoušejte si vůbec neoblíbenější cestu – jednodenní výšlap Tongariro Crossing. Pokud si chcete přírody v rezervaci užít více, můžete Round the Mountain, kdy obejdete 2575 metrů vysokou horu Mount Ruapeh kolem dokola.

Tarawera

Sopka s červeným kráterem

Další sopka Tarawerra vás čeká kousek od města Rotorua. Nadchne vás obrovským červeným kráterem na svém vrcholku a můžete se sem vydat s průvodcem. Naposledy řádila v roce 1886.

Bay of Islands

Zátoka plná ostrůvků

Teď už jste na samém severu země, který je ovšem nejteplejší lokalitou. Bay od Islands, čili Zátoky ostrovů nabízí spoustu krás. Můžete se projít po městečkách Russell i Paihia. Nejkrásnější je ovšem plavba lodí zátokou a průzkum té spousty ostrovů, které se zde nacházejí.

Další zajímavé články
Reklama