Pobyt

Báječné koupání uprostřed zimní inverze. Ve střední Evropě nic nemožného

I uprostřed Evropy můžete zažít tropický ráj / Depositphotos
Tropické ostrovy, vodopády, deštný prales a úžasné pláže. Za kouzelnými zážitky se nemusíte plahočit přes celý svět. Vyzkoušejte originální koupání, které se může pyšnit řadou nej. A to všechno ve střední Evropě.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

04. ledna 2021   |   13:15

Uprostřed středoevropské zimy a inverze a vy se koupete na krásné pláži? Nic nemožného, tedy pokud nám nebudou bránit zatím poměrně restriktivní opatření proti šíření covidové nákazy.

Tropical Island

Tohle je z úplně jiného kontinentu. Pro milovníky tepla je to v zimě ráj. U dálnice A13, šedesát kilometrů před Berlínem najdete největší tropy v Evropě. Za cenu, která je jen o něco málo vyšší, než za jakou je možné se koupat v českých akvaparcích, se tady člověk dostane na místo, kde platí jiné klimatické zákony.

Kouzelné koupání můžete zažít i v zimě uprostřed inverze

Původně to měla být hala na výrobu vzducholodí. Nějak se to ale neujalo, a tak se z verneovského nápadu definitivně stal v prosinci 2004 kasovní trhák. Největší tropický dovolenkový komplex v Evropě. Deštný prales, palmy, svěží písek, vodopády a asijské chrámy, horkovzdušný balon, tropické sauny, jižní moře, strakaté plážové košile a bermudy. Pokud se sem vypravíte, zapomeňte na klasickou bazénovou výbavu. Tady budete potřebovat karimatky a plážová lehátka.

Aqua Dome

Aqua Dome jsou termální lázně v údolí Ötztal. Neměli byste si je nechat ujít kvůli jejich unikátnímu designu a umístění v nádherné tyrolské přírodě. Celkem mají 8 bazénů, všechny s místní termální vodou. Světově unikátní jsou 3 bazény ve tvaru vznášející se mísy, každý s jinou funkcí. Najdete zde relaxační vířivku, léčivý bazén se sirnou vodou a bazén se slanou vodou, podvodní hudbou a světelnými efekty pro maximální uvolnění.

Lázně jsou vzdálené jen několik kilometrů od lyžařského střediska Söldenu. Když vás přestane bavit lyžování, nabízí se vám skvělá alternativa. 

Bad Wörishofen

Lázně leží v regionu Allgäu, který patří bezesporu k nejkrásnějším rekreačním oblastem Německa. Pouhých 75 kilometrů jihozápadně od Mnichova dojedete po dálnici A 96 do města světově proslulého lázněmi.

Bad Wörishofen překvapí především jedinečnou a nanejvýše blahodárnou řadou procedur podle originálních Kneippových procedur stejně jako celou paletou nabídek wellness a nejrůznějších aktivit. Město nabízí svým návštěvníkům perfektní směs tradice a moderny a navštěvují ho rádi lidé, kteří hledají kompetentní lékařskou péči, přitažlivou nabídku outdoorových aktivit a zotavení v přírodě.

Město je ideálním výchozím bodem pro sportovní aktivity. Různorodé turistické a cyklistické stezky umožňují aktivně poznat mírně pahorkatou krajinu kolem lázní. Tato oblast je díky rovným a lehce překonatelným cyklistickým trasám také ideální pro rodiny s dětmi. A komu by tohle všechno ještě nestačilo, může se vydat do impozantních lázní Südseetherme, ponořit se zde do solného bazénu nebo využít velkorysého areálu se saunami. Kromě toho obrovské palmy a atmosféra tropického pásma propůjčují lázním skutečně exotický nádech.

Therme Erding

Pokud existují lázně, kde vás upoutají opravdu netradiční nápady, pak jsou to bezesporu Therme Erding. Lokalita, kterou zatím moc neznáme, je přitom co by kamenem dohodil. Leží blízko Mnichova a patří k tomu nejlepšímu na světě. Těch NEJ je tady tolik, že se téměř ani nedají všechna vyjmenovat. Nejdelší skluzavky na světě, největší saunový ráj na světě, nejlepší lázně Německa...To zkrátka musíte vidět na vlastní oči.

Další zajímavé články
Reklama