Pobyt

Podceňované destinace, do kterých nemíří davy turistů, i přesto že jsou naprosto úchvatné

Con Dao je malé souostroví, které leží přibližně 100 km jihozápadně od vietnamského pobřeží / Pixabay
Cestovatelské plány na tento rok jsme prozatím dali k ledu díky šířícímu se viru. I přesto však mnozí plánují, která místa navštívit, až se bezpečnostní opatření uvolní. Inspirujte se třemi málo známými destinacemi, kam nemíří davy turistů a které za návštěvu určitě stojí
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

29. března 2020   |   15:05

Tentokrát vám nepředstavíme top nejlevnější hitovky, bez kterých by léto nebylo létem. Podívali jsme se na destinace, které jsou nedoceněné, označené nálepkou nepopulární a málo navštěvované. Netvrdíme, že jsou tato místa úplně neznámá, ale přece jenom si zaslouží více pozornosti. 

Cestujme s rozumem 

Cestování do destinací, které nejsou v první desítce nejpopulárnějších míst cestovatelských žebříčků má hned několik výhod. Nemusíte se obávat nekonečných zástupů turistů a objevíte tajemná, nová i nepoznaná místa. A výlet do takové méně oblíbené destinace vás určitě nebude stát tolik jako dovolená v těch nejvyhlášenějších. Od půvabných kosmopolitních měst po historické skvosty a nevyužité pláže. Přinášíme vám tři podceňovaná místa, která byste v budoucnu neměli vynechat.

Navštivte destinace, do kterých nemíří davy turistů a které jednoznačně stojí za návštěvu

Con Dao, Vietnam

Con Dao je malé souostroví, které leží přibližně 100 km jihozápadně od vietnamského pobřeží. Největší ostrov Con Son sloužil dlouhou dobu jako vězení pro nežádoucí politické vězně. To už je ale minulostí. Možná právě proto se tomuto místu přezdívá Ďábelské ostrovy a je jedním z mála míst, které ještě zcela nepohltil turismus. Ostrov nabízí jedny z nejlepších pláži v celém Vietnamu.

Mondulkiri, Kambodža

Východní provincie Mondulkiri v Kambodži je část této krásné země, kam moc turistů nevkročí. Denně přijíždí z Phnompenhu do Sen Monoromu jen malý mikrobus s pár turisty. Romantika vás tady ale snadno pohltí. Oproti pekelným vedrům na jižním pobřeží Kambodži, skýtají horské kopce ve východní provincii Mondulkiri příjemnější teploty. Na náhorní plošině ve výšce cca 1000 m vás vedle zlatých dolů čekají osvěžující vodopády, nekonečná džungle a příjemní lidé horského etnika Pnang. Turistika v divočině se totiž stává stále vyhledávanější. 

Zlatý důl u Mingunu

Zlatý důl se nachází asi 40 km od Sen Monoromu. Cesta sem není snadná, ani levná. Neexistuje pravidelná hromadná doprava ani žádné značení cest, které by umožňovalo cestovat na vlastní pěst. Turisté jsou vlastně donuceni zaplatit si džíp i s průvodcem a ti nebojácnější mohou jet na pronajaté motorce s řidičem. Zlatý důl byl původně provozován čínskou firmou. Zhruba před rokem byl hlubinný důl uzavřen ze strany kambodžské vlády, údajně kvůli nedovolenému používání rtuti při získávání zlata. Dnes se na jeho místě věnují dolování zlata jen chudí Khmérové. 

Jerevan, Arménie

Arménie je správná volba pro milovníky exotiky, kteří během dovolené nechtějí potkávat davy turistů.  Je známá jako "nejstarší křesťanská země na světě" a je jedním z nejzajímavějších míst, která můžete navštívit. Vyniká tajemnými zříceninami velkých chrámů a křesťanských klášterů pod ochranou UNESCO. Hlavní město Jerevan je jedním z nejdéle trvale obydlených míst na Zemi a je známé výhledem na  arménský národní symbol, horu Ararat. Jerevan je často označován jako "růžové město" pro růžově zbarvený sopečný tuf, z kterého je postavena značná část staveb. Jako ukázka typické arménské architektury poslouží náměstí Republiky v centru Jerevanu lemované administrativními budovami, které spojují lidové ornamenty. Arménie má co nabídnout v kterémkoli ročním období. Výhodou je, že při komunikaci s místními si vystačíte se základní znalostí ruštiny. 

Další zajímavé články
Reklama