Pobyt

Japonsko, země samurajských tradic i moderní zábavy

Nedaleko hlavního japonského města se do výše 3776 metrů tyčí posvátná hora Fudži / Shuttertock
Země vycházejícího slunce je prostě svébytným fenoménem. Její dějiny se hodně liší od ostatních zemí, což je dáno tím, že byla více než 300 let izolovanou zemí. Zachovaly se tu proto dávné tradice, které se mísí s novodobými vymoženostmi a vytváří se tak pestrobarevný koktejl, který dělá tuto zemi naprosto jedinečnou.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

14. června 2018   |   07:40

Když do Japonska dorazíte, budete mít nejspíše pocit, že ty spousty lidí se sem prostě nemohou vměstnat. Je to způsobeno tím, že ačkoli Japonci žijí na 7000 ostrovech, ať už větších či malinkých, a tyto ostrovy a ostrůvky dohromady tvoří pevninský prostor o rozloze cca 380 000 km čtvereční, ve skutečnosti je ovšem obyvatelný pouhý zlomek této pevniny.

Mezi největší ostrovy patří Hokkaidó, Kjúšú, Honšú, Okinawa a Šikoku. Největší turistickou atraktivitu má přitom ostrov Honšú, kde se nalézá metropole Tokio i další velká města Ósaka a Kjóto.

Ceny pozemků jsou astronomické

Vzhledem k tomu, že velkou část japonských ostrovů a ostrůvků pokrývají hory a lesy, musí se 127 milionů Japonců vměstnat na cca dvě pětiny rozlohy své země. I proto je zde nedostatek místa a ceny pozemků třeba v hlavním městě Tokiu dosahují skutečně astronomických výšek.

Vzdor tomu, že Japonsko je přelidněnou zemí, jsou zdejší lidé nesmírně pohostinní a milí. Ochotně vám kdykoli pomohou, když si třeba na ulici nebudete vědět rady, a to přesto, že jsou ulice přecpané lidmi. Japonci jsou také silní vyznavači morálních zásad, což je dáno zakořeněnými samurajskými tradicemi. Zároveň patří mezi neuvěřitelné workoholiky.

Jak uvolnit stres

Právě vzhledem k pracovnímu vytížení a stresu jsou velmi vynalézaví v tom, jak se od stresu uvolnit. Oblíbené jsou herny s automaty, kterým se říká pačinka. Karaoke bary pocházejí také odsud.

Vyzkoušejte zvířecí kavárnu, kde si můžete dopřát nejenom šálek kávy, ale také mazlení se zvířátky

Narazíte také na zvířecí kavárny, kde si můžete dopřát nejenom šálek svého oblíbeného nápoje, ale zároveň také mazlení se zvířátky. Pokud toužíte po klidu, lze doporučit návštěvu některé z překrásně upravených japonských zahrad, nebo zenovou meditaci.

Cesta do světa elektroniky i na posvátnou horu

Na která místa určitě zavítat? V Tokiu byste si neměli nechat ujít Císařské zahrady a historickou čtvrť Asakusa, v níž najdete spoustu chrámů a budete se moci do detailů seznámit s tradiční japonskou kulturou. Za pozornost stojí i rybí trh Tsukiji.

Pokud milujete elektroniku a rádi hrajete hry, pak vás jistě nadchne Svět elektroniky a počítačových her ve čtvrti Akihabara. Nedaleko hlavního města se do výše 3776 metrů tyčí posvátná hora Fudži. Nejlepší termín pro její zdolání je od června do září. Krásné je i historické Kjóto, město, které bývalo japonskou metropolí do roku 1868. Můžete se zde pokochat krásou mnoha svatyní a chrámů. Připomenout válečnou tragédii si můžete v Hirošimě v Památníku míru.

Hory, medvědi i korálové útesy

Hrad Bitchu Matsuyama je nejstarším dochovaným hradem v celé zemi a výstup na něj stojí za to. Nádhernou přírodu, tedy hornatou krajinu, jezera a vodopády můžete obdivovat v národním parku Nikkó. Divočinu včetně jelenů a medvědů spatříte v národním parku Daisetsuzan.

Milovníky přírody potěší i návštěva ostrova Hokkaidó, poměrně řídce osídleného. Dá se tu i lyžovat, ostrov je na severu země. Pokud zamíříte na horký jih, na ostrov Okinawa, pak můžete vidět nádherné laguny, pláže a vzhledem k množství fantasticky barevných korálových útesů jde o ideální destinaci pro potápění.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama