Pobyt

Tipy na netradiční dovolenou v Čechách: Spali jste někdy na stromě, v sudu, nebo v železničním kupé?

Ubytování v korunách stromů / Green-valley.cz
Možná už teď plánujete dovolenou na letošní léto a rádi byste pro změnu zůstali v Čechách. Chcete pojmout letošní ubytování trochu netradičně? Nabízíme vám čtyři druhy ubytování, ve kterých nudu všedního hotelového pokoje určitě nezažijete.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

05. února 2019   |   11:36

Zatoužili jste někdy vylézt do koruny stromů a jen tak lelkovat? Jestli ano, můžete se dokonce na stromě na pár dní usadit. V Treehouse resortu Green Valley Chotýšany ve Středočeském kraji na Benešovsku na vás čeká ubytování v korunách tří dubů. Dřevěný domek ve výšce 9 m vám nabídne život bez elektřiny a vody. Najdete v něm pokojík se třemi postelemi, nechybí suchá toaleta.

Jednoduché, ale účelné

Před pokojíčkem si můžete užít pěkné posezení na nezastřešené verandě. Budete-li chtít, každé ráno vám na verandu až do koruny stromů doručí košík se snídaní, nebo můžete využít služeb restaurace. Kde se budete mýt? Sprchy jsou k dispozici v blízkém dřevěném domku na zemi, najdete tam také klasické toalety. Parkovat se dá zadarmo na nedalekém parkovišti. A co to bude stát? Pro tři osoby vás jedna noc bez snídaně vyjde na 3900 Kč.

Sud pro milovníky lahodného moku

Milujete posezení u vína a často míříte do vinařských krajů? Určitě jste ale nikdy nespali ve vinném sudu. Takový netradiční zážitek vám zajistí Vinařství pod Hradem v Klentnici. K ubytování zde slouží obří sudy umístěné přímo na vinici. Jakmile ráno vykouknete ven, můžete si vychutnat svítání na pálavských vinicích.

Zažijete svítání ve vinici a ochutnáte skvělé víno

Pokojíčky jsou sice malé, ale je do nich zavedena elektřina a výbava zahrnuje i přímotopy, takže vám náladu nezkazí ani chladný večer. Pro 3 ležaté sudy – chatky je k dispozici jeden sud nastojato, v němž najdete WC a koupelnu. Jeden sud na jednu noc pro 2 osoby stojí 2200 Kč a ubytovat se můžete od března do poloviny listopadu. K pobytu dostanete i dárek v podobě lahve kvalitního vína a do košíčku pamlsek, na kterém si u vína pochutnáte.

Zavřete se do kontejneru

Fascinují vás obrovské nákladní lodě naplněné ohromnými námořními kontejnery? Říkáte si, že byste se chtěli do takového kontejneru schovat a nechat se někam odvézt? Můžete využít pohostinnosti Containhotelu, jediného hotelu ve střední Evropě sestaveného z námořních kontejnerů. Stojí nedaleko Litoměřic v surfařském kempu Třeboutice. Jedna stěna pokojů je prosklená, takže si užijete nádherný výhled na řeku Labe. Hotel nabízí čtyři dvoulůžkové pokoje v horním patře a jeden čtyřlůžkový v přízemí. V přízemí v kontejnerech se nachází také hygienické zázemí.

 Za romantikou po pražcích

Jeden tip máme i pro ty, kteří milují vůni dálek a ze všeho nejraději ji nasávají na drncavých pražcích našich i světových železnic. Vigvam Resort v Němčicích u Kolína nabízí ubytování v pěti originálních železničních vagonech, které se pyšní pestrou cestovatelskou historií. V jednolůžkovém kupé vyjde noc se snídaní na 670 Kč, ve dvoulůžkovém kupé na 1150 Kč. Toalety a sprchy se nalézají ve vedlejší budově.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama