Komerční sdělení

Na dovolenou do zahraničí? Nezapomeňte pojistit nejen sebe, ale i své auto!

Spousta pojišťoven nabízí také asistenční služby v češtině, / archiv klienta
Dovolená znamená odpočinek a nesejde na tom, jestli se chystáte objevovat dechberoucí přírodní místa, obdivovat slavné historické skvosty nebo se vyvalit někde na sluníčku a věnovat se nicnedělání. Zásadní je, že starosti všedního života hodíte za hlavu a věnujete si zasloužené chvíle volna.
Reklama
Reklama

autor  redakce

17. června 2021   |   15:24

Nicméně než necháte svou hlavu v oblacích, je třeba opět zařídit spoustu věcí, abyste předešli obavám z nečekaných událostí. I když kvůli pocitu jistoty raději cestujete do „profláknutých“ destinací, může vás na cestách potkat nějaký problém – jako například zranění či potíže s autem

Takové okolnosti jsou pro člověka náročné, i když jim musí čelit ve své rodné zemi, natož pak v neznámém prostředí, kde musí počítat s cizí řečí a odlišnými zvyklostmi. 

Jako pomocná ruka může v takových případech pomoci dobře nastavené pojištění.

Zdraví jako priorita číslo jedna

Kromě ubytování, dopravy a stravování je třeba připsat na seznam nejdůležitějších věcí, které je před odjezdem třeba zařídit, také cestovní pojištění

Můžete ho mít v mnoha variantách, nicméně v základu byste všude měli dostat pojištění léčebných výloh, které mimo jiné pokryje:

  • výlohy na ambulantní lékařské ošetření, 
  • neodkladné operace, 
  • nutný převoz zpět do České republiky
  • zubní ošetření za účelem odstranění akutní bolesti.

Spousta pojišťoven nabízí také asistenční služby v češtině, kdy vám podpora předá všechny potřebné instrukce, a tak vám pomůže nepříjemnou situaci hravě vyřešit. Tyto služby zpravidla bývají dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu, ale vždy je lepší se o jejich dostupnosti informovat předem.

Kromě toho máte u většiny pojišťoven k dispozici i spoustu doplňkových služeb, které jsou ale samozřejmě za příplatek. Mezi klienty pojišťoven je velmi populární například pojištění zavazadel, odpovědnosti za způsobenou škodu, stornování zájezdu nebo úrazové pojištění.

I auto je důležitou součástí dovolené

Pokud se rozhodnete vycestovat svým vlastním dopravním prostředkem, určitě se vyplatí pojistit nejen vás, ale i jej – nehledě na to, zda se jedná o klasický osobní automobil, dodávku nebo obytný vůz.

Vaše auto má za úkol vás odvézt nejen do cílové destinace, ale také zpět domů a nadále vám spolehlivě sloužit.

Pokud by se vám s ním na dovolené něco stalo, znamenalo by to pro vás nejen obrovskou komplikaci v rámci vašich cestovatelských plánů, ale i po návratu domů, kdy budete muset opět běžně fungovat.

Když však mluvíme o pojištění, nemáme na mysli klasické povinné ručení – to byste měli mít ze zákona platné neustále, abyste nemuseli platit za škody způsobené ostatním řidičům. Nyní je řeč o havarijním pojištění, které kryje škody způsobené přímo na vašem vozidle.

Vztahuje se na situace, kdy je vozidlo poškozené kvůli havárii, a to i když jste ji zavinili, vandalismu či živelné události. Chrání vás také při odcizením celého auta nebo některé jeho části.

Pokud ho nemáte sjednané běžně, určitě je dobré ho na cesty sjednat alespoň krátkodobě. Jestliže ho napak už máte, ověřte si, že váš program platí i mimo Českou republiku, abyste v případě komplikací nebyli nemile překvapeni.

Cena havarijního pojištění není jednotná pro všechny vozy a liší se na základě konkrétního modelu, jeho výkonu i zkušeností řidiče. Cenu také podstatně ovlivňuje zvolený program a to, jakou pojišťovnu si vyberete – pečlivé srovnání vám tedy může přinést mnohem výhodnější podmínky.

Pojištění se zkrátka na cestách nevyplácí podceňovat. Nepříjemné události přicházejí bez ohlášení a z vašeho dovolenkového snění vás prudce vytrhnou. Nenechte je, aby vám způsobily více potíží, než je nutné.

Další zajímavé články
Reklama