Komerční sdělení

Jak se líčit v zimě: tipy a rady, jak být nádherná celou zimu 

Při chladném počasí je také lepší používat tekutý make-up / archiv klienta
Chladné období vyžaduje nejen teplejší oblečení, ale i kapku odlišný přístup v líčení a péči o pleť. Sesbírali jsme pro vás nejlepší praktické kosmetické rady, které vám pomohou vypadat nádherně po celou zimu. 
Reklama
Reklama

autor  redakce

23. prosince 2020   |   10:38

Obličej. V chladnějším období by líčení mělo plnit nejen dekorativní, ale i ochrannou funkci. Důležité je tak zabránit dehydrataci pleti. V zimě je lepší zvolit tekutý make-up hustší konzistence, který bude fungovat i jako bariéra proti větru a chladu. Při chladném počasí je také lepší používat tekutý make-up o jeden barevný tón světlejší než v létě, kdy je vaše pokožka opálená. Před samotnou aplikací prostředku je lepší nanést bázipod make-up, která pomáhá chránit vlhkost uvnitř pleti. V chladnějším období se doporučuje upřednostnit korektory, rozjasňovače a tvářenky krémové textury. 
 
Líčení oči. Upřednostňujte voděodolné řasenky a oční linky, které v podmínkách vysoké vlhkosti a chladu budou vypadat nádherně po celý den. Pokud používáte oční stíny, vybírejte krémovou texturu a klidnější odstíny, například světle růžové, měděné, kovové a jejich variace. 
 
Rty. Ty si vyžadují intenzivnější péči. Pokožka rtů je velmi tenká a citlivá, v zimě se často vysušuje. Před aplikací rtěnky naneste výživný a hydratačni balzám, který rty ochrání a zvlhčí. Matné rtěnky odložte na teplejší měsíce, jejich textura by rty zbytečně přesušovala. Zvolte raději rtěnky s jemnější krémovou texturou nebo lesky na rty. 
 
Barevná škála zimního líčení. Odstíny v zimním líčení se jen trochu odlišují od letních. Například líčení v přirozených barvách a odstínech (nude) je aktuálním trendem nejen v létě, ale i v zimě. Používejte jemné broskvové, průsvitné hnědé, bledě růžové a všechny přírodní odstíny v líčení oči a rtů. 
 
Romantická růžová barva bude vypadat nádherně i v zimě. Můžete ji aplikovat jak na celé pohyblivé víčko, tak s ní nakreslit výrazné růžové oční linky. 
 
Aktuálními budou i stříbrné odstíny, které připomínají jiskřivý sníh. Zkuste vytvořit kouřové oči ve stříbrných odstínech s kovovými odlesky. Takové večerní líčení nádherně doplní celý look.
 
Kromě výše uvedených odstínů lze použít všechny odstíny šedé, hnědé, olivové, studené modré, fialové a švestkové oční stíny. Rtěnku lze podle vaší nálady sladit jak ve světle béžových a růžových odstínech, tak i v klasických červených nebo odstínu bordó. 

Další zajímavé články
Reklama