Komerční sdělení

Příruční zavazadla na víkendový výlet – co zabalit?

Příruční zavazadlo, které povolují nízkonákladové letecké společnosti je malé, ale díky několika trikům se do něj vejde všechno / archiv klienta
Četné levné lety do Evropy a dalších kontinentů jsou skvělá příležitost pro plánování krátkých výletů do mnoha měst. Můžete vyrazit na prohlídku města na několik dní, i když máte malý rozpočet.
Reklama
Reklama

autor  redakce

19. dubna 2020   |   10:14

Jediné, co musíte udělat, je rezervovat si levné letenky a všechno potřebné zabalit do příručního zavazadla. Je to možné v případě malých příručních zavazadel, které si mohou cestující Wizz Air vzít na palubu letadla s sebou.

Rozměry příručního zavazadla Wizz Air

Příruční zavazadlo letecké společnosti Wizz Air může mít hmotnost maximálně 10 kg a jeho rozměry nesmějí překročit 40x30x20 cm. V případě těchto rozměrů se nepočítají kolečka a držadla, které mohou rozměry zvětšit až o 5 cm. Na palubu letadla lze s sebou vzít i další zavazadlo – tašku na notebook, kabelku, palubní kufr nebo malý batoh. Společnost Wizz Air povoluje vzít i kabát, bundu nebo přikrývku, mobilní telefon a knihu nebo časopis ke čtení během letu.

Příruční zavazadlo, které povolují nízkonákladové letecké společnosti je malé, ale díky několika trikům se do něj vejde všechno, co potřebujete během krátkého výletu do města. Jak se připravit na několikadenní výlet, aby nedošlo k tomu, že vaše zavazadlo bude považováno za registrované a jeho doprava bude spojena s příplatkem?

Jaké oblečení si vzít na krátký výlet?

Vzhledem k malým rozměrům příručních zavazadel ve společnosti Wizz Air byste si během letu měli obléct nejtěžší a nejobjemnější oblečení. Platí to zejména pro bundy, svetry, džíny, klobouky, čepice a sportovní obuv. V případě cestování do měst, kde je docela teplo a slunečno, stačí do příručního zavazadla zabalit 2-3 tenká trička, spodní prádlo na každý den, kraťasy z lehkého materiálu a letní obuv, nejlépe sandály s plochými podrážkami. Kromě tohoto oblečení byste si měli vzít i tenké pyžamo a tenký svetr nebo fleesovou bundu. Hodit se můžou i plavky. V případě cestování do pobřežních měst si dámy mohou dovolit vzít i letní šaty.

Veškeré oblečení je dobré před zabalením do příručního zavazadla srolovat. Srolované oblečení zabírá méně místa, než když je složeno klasickým způsobem. Kromě toho se méně mačká. Pokud cestujete leteckou společností Wizz Air v zimě, můžete teplejší oblečení vložit do vakuových sáčků, abyste zmenšili jeho objem.

Kosmetika a osobní předměty

V příručních zavazadlech Wizz Air jsou povolené pouze kosmetické přípravky s objemem do 100 ml. Veškerou kosmetiku je nutné zabalit do průhledného kosmetického sáčku nebo sáčku se šňůrkami, který má objem do 1 litru a rozměry nepřesahují 20x20 cm. Kosmetiku ve větších baleních může obsluha letiště během kontroly vyhodit. Pokud se chystáte na krátký výlet o víkendu, stojí za to si zakoupit speciální kosmetické přípravky v malých lahvičkách nebo je koupit po příletu na místo. Tímto způsobem můžete v příručních zavazadlech ušetřit spoustu místa. Pokud potřebujete speciální kosmetiku, např. pro péči o atopickou pleť, v lékárně najdete průhledné lahve s kapacitou do 100 ml, do kterých můžete nalít osvědčený krém nebo sprchový gel. Z bezpečnostních důvodů nemůžete na palubu letadla vzít nůžky nebo klipy na nehty, pilníky a jiné ostré předměty. Před odletem si udělejte manikúru a na výlet si vezměte například papírový pilník. Holicí strojek na jedno použití můžete koupit, jakmile se do vysněné destinace dostanete.

Co ještě zabalit do příručního zavazadla?

Na krátký výlet byste s sebou měli vzít ručník a v některých případech i spacák. Ručník by měl být lehký, rychleschnoucí a je nutné jej srolovat do malé roličky. Ručníky tohoto typu lze najít v obchodech se sportovním oblečením. Spacák se vám může hodit v případě, že jste si rezervovali nocleh v hostelu, ve kterém si povlečení a ložní prádlo musí zabezpečit přímo hosté. Malé a lehké spacáky najdete v obchodech s turistickými potřebami a supermarketech během letní sezóny.

Zdroj: eSky.cz

Další zajímavé články
Reklama