Dovolená

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Prodlužte si léto u moře a na chvilku si odpočiňte od sychravého počasí / Pixabay Somchai Sumnow
Teploty pomalu klesají, podzimní plískanice jsou na denním pořádku a ranní mrazíky se hlásí o slovo. Ne všude je to ale stejné. Někde se stále ještě můžete krásně ohřát a vykoupat v moři. Prodlužte si léto u moře a na chvilku si odpočiňte od sychravého počasí.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

23. listopadu 2020   |   14:23

Podzim a zima je krásná, co si ale budeme namlouvat, milovníci tepla raději vyrazí na podzim a v zimě k moři. A proč to také jednou nezkusit? Přinášíme vám tipy na skvělé destinace. 

Barevné Mexiko

Energie a krása. Mexiko není žádné pozlátko pro turisty. Jeho kultura sahá hluboko do historie a tato nádherná země nabízí mnohem víc, než doufáte.

Jsou země, která vás jednou chytí a už nikdy nepustí

Díky příjemnému počasí je Mexiko téměř celoroční destinací a to bez ohledu na to, zda se chystáte na objevnou cestu po stopách dávných civilizací nebo na relaxační pobyt v některém z luxusních resortů. Pláže první třídy na vás čekají v okolí Baja California, v Cancúnu či Tulumu. Půvabná městečka i vesničky, památky UNESCO, pouště, pralesy, sopky, hory i roviny a šnorchlování či potápění v úchvatných cenotech. To všechno je Mexiko.

Dramatická Jihoafrická republika

Jihoafrická Afrika vás pohltí a vy už ji nikdy nedostanete z hlavy ani ze srdce. Země je dnes vyhledávaná snad všemi druhy cestovatelů, protože každému má co nabídnout. Od vysokohorské turistiky přes plážovou dovolenou, aktivní prázdniny na safari, surfování nebo městskou turistiku v podobě spektakulárního Kapského Města. Luxus je tady dosažitelný pro každého. A co oproti jiným destinacím ušetříte na ubytování v luxusní třídě, to můžete směle rozpustit v nákupech, na golfu nebo při nejrůznějších sportovních aktivitách na 3 000 kilometrech nezapomenutelných jihoafrických pláží.

Rozmanitá Dominikánská republika

V karibské oblasti patří Dominikánská republika ke geograficky nejrozmanitějším destinacím. Zážitky z dovolené tu můžete sbírat na krásných plážích, ve vysokých horách, na pochůzkách po památkách, výletech po solných pláních, dunách či vinicích. Pobřeží dlouhé stovky kilometrů umí být klidné, lemované plážemi s bílým pískem nebo dramatické, se skalnatými zálivy. Projíždět podél pobřeží můžete tradičními rybářskými vesničkami nebo turistickými resorty všech druhů a velikostí. Pozorovat můžete faunu i flóru na pevnině i pod hladinou. A určitě byste si neměli nechat ujít migrující velryby hrbaté. 

Úchvatný Zanzibar

Kouzelný voňavý ostrov s bílými plážemi a průzračným Indickým oceánem. To přesně je Zanzibar. Jen málo míst na světě vyvolává tak romantickou atmosféru jako tento exotický ostrov s vůní koření. Ideální čas je od listopadu do dubna. To zde převládá slunečné počasí s teplotami okolo 30 stupňů. A dovolenou nemusíte trávit pouze na pláži. Vyrazit můžete i na safari do nedaleké Tanzánie. 

Perla Středomoří

Ale za sluncem a teplem nemusíte cestovat jen do vzdálených destinací za desetitisíce. Například Kypr na podzim odpočívá a vydechuje atmosféru nesmírné pohody a klidu. Právě proto opravdoví znalci jezdí na Kypr v říjnu a listopadu. Moře je ještě příjemně teplé, šikmé paprsky slunce nepálí, ale hřejí, a pobřeží je spíše opuštěné, takže přímo vybízí k dlouhým pohodovým procházkám podél moře. Místní lidé jsou na Kypru nesmírně pohostinní a milí, avšak zatímco v rušných letních měsících nemají příliš mnoho času na posezení s cizinci, na nezávazný rozhovor a na klidnou sklenku proslaveného kyperského vína, po hlavní sezóně je tomu právě naopak.

Další zajímavé články
Reklama