Dovolená

Dokonalý ráj pro plážové povaleče: Nádherný ostrov na pomezí Evropy a Asie

Kypr omývá snad nejtyrkysovější moře v Evropě / Shutterstock
Překrásné pláže s tyrkysově čistým mořem ve spojení s panenskou přírodou a historickými památkami. To je ostrov Kypr, který se nachází na pomezí Evropy a Asie a každoročně láká turisty z celého světa.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. září 2019   |   13:33

Kypr omývá snad nejtyrkysovější moře v Evropě a pro plážové povaleče je to dokonalý ráj. Najdete tu pláže oblázkové i písečné, různých délek a různě navštěvované. 

Nádherné koupání

Kyperské pobřeží je plné nádherných čistých pláží, které přímo vybízejí k relaxaci a slunění v prostředí dokonalém pro strávení perfektní letní dovolené. Voda v moři je zde průzračná a křišťálově modrá. A jaké jsou ty vůbec nejkrásnější pláže na Kypru? 

Pláž Konnos

Konnos je jednou z nekrásnějších pláží na celém ostrově. Je obklopen lesy obrůstající zátoku mezi Capo Greko a Protaras. Naleznete zde nejjemnější písek a můžete pozorovat ryby v průzračné vodě.

Kypr je to pravé místo pro plážové povaleče i vyznavače nočního života

Pláž Nissi

Pláž Nissi se nachází několik kilometrů západně od letoviska Ayia Napa. Pláž je pokrytá bílým jemným pískem a omývá ji až neuvěřitelně průzračné modré moře. Úzký pruh bílého písku spojuje pláž s malým ostrůvkem v moři, což vytváří kouzelné panorama a jedinečnost místa. Díky své kráse však bývá pláž Nissi v hlavní sezoně poněkud přelidněná.

Pláž Makronissos

Také pláž Makronissos se nachází nedaleko města Ayia Napa. Pláž tvoří seskupení tří zátok. Tato pláž je zhruba 350 metrů dlouhá, pokrývá ji jemný světlý písek a omývá modré moře, na němž se tvoří mírné vlny. Je zde veškerý plážový servis s lehátky a slunečníky, nabídka vodních sportů i restaurace.

Pláž Coral Bay

Coral Bay je dokonale čistá pláž ve tvaru půlměsíce pokrytá jemným světlým pískem nedaleko skalnatých výběžků s mořskými jeskyněmi. Nachází se severně od města Paphos a je považována za nejkrásnější pláž na západním pobřeží Kypru. Díky své čistotě a kvalitě získala pláž Coral Bay ocenění Modré vlajky EU.

Tip pro romantiky

Pro zamilované páry se nabízí opuštěné pláže a útesy, kde můžete obdivovat krásu přírody a poslouchat mořské vlny. Chcete-li zažít něco výjimečného, půjčte si vlastní loď a vydejte se objevovat krásy ostrova.

Kousek historie na každém rohu

Kypr byl osídlen již ve 2. tisíciletí př. n. l. Od té doby ho dobyl, kdo jel zrovna kolem, takže památky jsou zde velmi různorodé, od významných antických vykopávek, přes zříceniny středověkých hradů, po nádherně zdobené byzantské kostelíky v pohoří Troodos. Bouřlivé to na ostrově bylo ještě relativně nedávno. Od roku 1983, kdy severní část ostrova byla obsazena Tureckem, je ostrov rozdělen zelenou linií hlídanou jednotkami OSN.

Noční život

Kypřané milují zábavu a během noci to žije na mnoha místech. Rozhodně nejlepší a nejživější město pro noční život je Ayia Napa. Najdete zde opravdu všechno, co potřebujete, a každý si tu užije zábavu. Jsou tu desítky klubů, které hrají různé žánry, a většinou můžete obejít několik z nich zdarma. Doporučujeme navštívit The Castle Club, třípatrový klub s úžasnou atmosférou. Máte-li rádi klidnější atmosféru, v centru najdete spoustu živých koncertů se žánry jako country či jazz.

Pokud jste v příměstském Limassolu, rozhodně nevynechejte Guaba Beach Bar, který je považován za jeden z nejlepších klubů na světě, a navíc je situován přímo na pláži.

Další zajímavé články
Reklama