Dovolená

5 tipů na letošní dovolenou u moře: Něco pro romantiky, lenochy i dobrodruhy

Věštírna v Delfách byla součástí posvátného okrsku Apollónova nad městem Delfy ve Fókidě / Pixabay
Možná necháváte výběr dovolené úplně na poslední chvíli. Termín vašeho volna se blíží a vy se na poslední chvíli budete rozhodovat, kam vzít last minute, nebo do jakých končin se vydat na vlastní pěst. Máme pro vás pár tipů na destinace, kam se vydat. Pojďme se podívat, kde to stojí za to.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

28. června 2018   |   07:30

Řecké ostrovy jsou skloňované ve všech pádech. Jsou sice krásné, ale tenhle fakt bohužel neunikl i spoustě dalších lidí - nejenom vám. Důsledkem toho je, že v hlavní sezóně tam míří spousta lidí. Pokud si chcete vychutnat Řecko a netrpět přeplněnými plážemi, zkuste pevninské Řecko, konkrétně oblast Korintského zálivu.

Oblast Fókida zůstává tak trochu stranou známějších lokalit, ale to jí neubírá na kráse. Určitě vás ohromí Delfy, někdejší proslulá věštírna. Perfektní je tahle oblast pro zamilované páry, které si chtějí užít víc klidu.

Italská pohoda s aquaparkem

Když se řekne Itálie, většině lidí se vybaví její severní část. Jenže co takhle zkusit to trochu jinak a vydat se dolů na jih? Cesta bude trochu delší, to je sice pravda, ale zase vás přivítá sice docela chudá, ale krásná Kalábrie. Kde je tady nejlepší zakotvit?

Doporučujeme městečko Tropea, které je opravdovou perlou. Kostel Santa Maria se zde tyčí přímo na skále. Můžete si odsud udělat výlet lodí na sopečné ostrovy Stromboli, Lipari a Vulcano. Kromě toho je v 10 kilometrů vzdáleném Zambrone obrovský aquapark.

Hýčkání v Turecku

Turecko v jakékoli podobě je krásné a stává se doslova zemí pro lenochy. Proč? Najdete zde hotely, které nabízejí perfektní all inclusive. Kdo nechce poznávat, ale jak se říká lidově po česku si jenom "válet šunky", téměř nemusí vylézt z hotelového komplexu.

Najdete tu totiž veškerou výbavu a služby, nechybí bazény a vodní atrakce včetně tobogánů. Takže pokud chcete jenom odpočívat a na nic nemyslet, tedy dostanete skvělou příležitost. Nádherná je oblast Belek.

Ve víru taneční vášně

Milujete vášeň, společenský život, ohnivé flamenco a spoustu slunce? Potom se vydejte do slunné španělské Alhambry. Červené zdi pevnosti Maurů lákají ke zdolání, tak proč ne? Určitě ji navštivte. Jestliže je pro vás střední Evropa moc chladná a studená myšleno v oblasti projevování emocí a máte rádi vášnivé tance jako projev energie a života, pak tady opravdu něco zažijete.

Tanec flamenco pod širým nebem s tóny tklivých cikánských balad se vám nesmazatelně vryje do paměti. Zaplujte do čtvrti Sacramento, kde jsou taneční kluby a užívejte si. Zbývá dodat, že moře je odsud jenom kousek.

Černohorské pirátské dobrodružství

Na jihu Evropy bude vždycky skvěle. Tak proč tentokrát nezkusit třeba něco trochu jiného? Černá Hora má také moře a ne ledajaké. Rybářské městečko Ulcinj hned u hranic s Albánií bývalo pirátským hnízdem a nádech atraktivity pro romantické dobrodruhy si zachovalo dodnes.

Je tu ráj pro potápěče, protože zde zmizelo při zemětřesení město Oleotopolis. Pod vodou uvidíte i spousty lodních vraků počínaje benátskými plachetnicemi z dob dávno minulých a konče válečnými plavidly z dob 1. a 2. světové války.

Další zajímavé články
Reklama