Dovolená

Zkuste dovolenou jinak, než v přeplněných hotelech: Tipy na nejoblíbenější kempy v Itálii

Kempování získává opět na oblíbenosti / Shutterstock
Každý si představuje svou letní dovolenou jinak. Někdo v luxusním resortu v Keni, jiný na horské chatě s přáteli nebo doma u bazénu na zahradě. A co tak kombinace relaxu, přírody a zábavy? Zkuste pro změnu něco jiného než přeplněné hotely a stoly plné nabídky all inclusive. Zkuste letos kempovat a inspirujte se naším článkem.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

06. července 2019   |   08:58

Dnes jsou kempy na vysoké úrovni a nabízejí i ubytování ve vlastních zařízeních, jako jsou karavany či bungalovy. Hodně z nás si asi pamatuje, jak kempy vypadaly kdysi, ale současná realita je úplně jiná. Kempy nabízejí dnes kompletně zařízené zázemí, půjčovny kol, člunů a součástí zařízení bývají i bazény či hřiště pro sportovní aktivity. 

Kemp Bella Italia

V severní části Itálie je umístěn oblíbený park Bella Italia na březích jezera Garda obklopený horami a zelení. Výhodou je, že kemp se nachází jen několik minut od vody. V areálu kempu naleznete i množství bazénů a skluzavek, kde si přijdou na své nejen vaše děti. Nedaleko se nacházejí i zábavní parky - Gardaland či Caneva, které byste neměli vynechat.

Dovolená v kempu má neopakovatelnou atmosféru

Le Capanne

Krásné místo, do kterého se zamilujete na první pohled. Bazény, hodně zeleně a příjemný stín, který vás ochrání před toskánským sluncem v horkých letních měsících. Pobyt v tomto kempu vám zpříjemní i opravdu výborná místní kuchyně. Ubytovat se můžete v mobilních domcích, které jsou roztroušeny v borovicovém lese. Ačkoliv kemp není přímo u moře, funguje zde kyvadlová doprava, kterou se za pár minut dostanete na pláž. Je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Kemp Isamar Holiday Village

Velký kempinkový park v Chioggia na Zeleném ostrově - Isola Verde, který leží na pobřeží Jaderského moře, je skvělým místem pro odpočinek a zábavu. Animační program na pláži či u bazénů, fitness, fotbal, jízda na koních, hřiště a jiné sportovní aktivity - toto vše přispěje k pohodlné a zábavné dovolené. Kemp nabízí ubytování v mobilních domech, ale také v bungalovech. Společné prostory jsou udržované a toalety čisté.

Kempingová vesnice Pino Mare

V nejzápadnější části Friuli-Venezia Giulia, na severovýchodě Itálie, se nachází jeden z nejkrásnějších kempů v celé Itálii. Komplex je umístěn těsně u pobřeží, takže si můžete vychutnat západ slunce nad mořem přímo z vašeho karavanu. Pino Mare má kromě restaurace s tradičními jídly a sportovních hřišť i velký aquapark s množstvím bazénů. Riviéra Lignano je nejzelenější část Lignana. V borovém lese se nachází několik tras, kterými se můžete vydat na procházku pěšky nebo na kolech. Okolí kempu nabízí několik zajímavých aktivit, jako je například zoologický park Punta Verde, Gulliverlandia nebo akvapark Acquasplash.

Karavanových park Sexten

Když vstoupíte do tohoto kempu, tak máte pocit, jako kdyby jste se ocitli v jiném světě. Tento inovativní koncept kempu je jedinečným místem v jižním Tyrolsku. Zařízení obklopené okouzlující krajinou nabízí maximální komfort v krásné přírodě. Zurčení horského potoka, nádherný výhled, zpěv ptáků a služby na vysoké úrovni jsou ideální kombinací pro náročné klienty. V rámci zařízení můžete využít sauny, bazény s horkou vodou, pochutnat si na jídlech od šéfkuchaře. 

Villaggio Turistico Internazionale

Toto zařízení se nachází v blízkosti centra Bibione, jednoho z nejoblíbenějších míst na pobřeží Jaderského moře. Komplex má rozlohu 15 hektarů, je zdobený borovými lesy a leží přímo na soukromé pláži. Kemp nabízí dva velké bazény, basketbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty, půjčovnu kol a člunů, posilovnu, trh s různými obchody, supermarket, restaurace. Ubytování je řešeno formou komfortně zařízených vilek. 

Baia Blu La Tortuga

Tento kemp je umístěn na nádherném italském ostrově Sardinie. Kempingová vesnice se nachází v obci Vignola Mare. Kromě koupání v moři hrajícím všemi odstíny modré barvy si můžete vychutnat chladný bazén, animační program, místní jídla v jedné z restaurací, vyzkoušet si potápění nebo windsurfing. Komplex nabízí ubytování ve vlastním stanu, karavanech a mobilních domech. 

Další zajímavé články
Reklama