Dovolená

Čechům už nejde jenom o ceny. Co všechno si můžete dopřát na luxusním zájezdu?

Češi si rádi stále častěji dopřávají luxus / Shutterstock
Doby, kdy Čechům šlo jenom o ceny zájezdů, už jsou dávno pryč. Čím dál víc našinců nehledí při výběru dovolené jenom na aktuální ceníky cestovek. Nezohledňují tolik, aby vše pořídili co nejlevněji, a naopak si chtějí vychutnat celou řadu věcí. Sahají tudíž i k luxusnějším variantám pobytů. Jak si to přestavit a co patří mezi žádané priority?
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

28. května 2019   |   14:00

Většina lidí si jako první vybaví pětihvězdičkové hotely. Ano, už existuje silná skupina cestovatelů, kteří jsou ochotni si připlatit za komfortnější ubytování a neváhají vše reklamovat, pokud něco neklapne podle jejich představ.

Pětihvězdičkový hotel jako samozřejmost

Na to, aby hotel měl pět hvězdiček musí splňovat poměrně rozsáhlá a náročná kritéria, která jako samozřejmost zahrnují TV a telefon na pokoji, internet na pokoji nebo ve veřejných prostorách, topení, v koupelně vysoušeč vlasů, služby žehlení a praní, trezor na pokoji, služby bagážisty, minibar a nabídky nápojů a jídel v rámci room service 24 hodin denně.

Požadavky jsou i na velikost pokoje, a to minimálně 12 m2 u jednolůžkového a 16 m2 u dvoulůžkového pokoje, koupelna musí mít alespoň 5 m2. Pokoje musí být dobře udržované, barevně a stylově sladěné, působící komfortním dojmem. Další požadavky musí splňovat veřejné prostory hotelu jako restaurace, hala, recepce atd.

Chcete klid? Zkuste hotel jen pro dospělé

Ve hře je také možnost zvolit si hotel couples only, tedy jen pro dospělé. Někdo se totiž celý rok těší na dovolenou a nechce si ji nechat pokazit davem dětí pobíhajících a pořvávajících po chodbách. V takovém hotelu určeném jenom pro dospělé klienty najdou vytoužený klid . Naopak ale existují i hotely pro rodiny s dětmi, které v nich najdou exkluzivní servis pro celou rodinu, a to i luxusního charakteru. Patří sem výbava pro malé děti, animátoři, hlídání, vše s maximálním komfortem, aby si děti užily a dospělí si mohli třeba chvíli odpočinout bez nich.

Bazén jenom pro sebe i romantická večeře pro dva

Konečně si můžete zvolit i VIP pokoje s velkou terasou, vířivkou, či soukromým bazénem. Pro kolektiv přátel jsou skvělé privátní plážové vily, kde vás nebude nikdo otravovat. Jinou variantou jsou volby určené pro zamilované páry a novomanžele, kde si můžete vychutnat různé luxusní radůstky, třeba víno a dárek na uvítanou, speciální občerstvení na pokoj, romantickou večeři pro dva na terase, kdy budete mít při ruce osobního číšníka, který vám splní každé přání.

Využijte rezervace míst i pojištění na míru

Nejde ale jenom o samotné ubytování, ale i servis okolo. První položkou je například rezervace míst v letadle. Chcete určitá konkrétní místa? Potom je určitým luxusem si je zajistit. Kvalitní cestovky, které dávají svým zákazníků, maximum, vám tuto službu nabídnou. Jinou službou navíc může být třeba pojištění ušité na míru vašim potřebám.

Nadstandard, to znamená i nepřetržitý osobní servis

Ne každý se se svými touhami a koníčky vejde do standardního turistického pojištění, například proto, že chce na dovolené vyzkoušet nějaké adrenalinové vodní sporty, které do uvedeného pojištění nespadají. Pak jistě uvítáte, když se nebudete muset o nic starat a všechno za vás zařídí cestovka. I to je známka nadstandardu.

Změňte si datum odletu a nechte se soukromě odvézt taxíkem

Další možnou položkou samotné datum odletu a příletu. Někomu z pracovních důvodů a velké vytíženosti nevyhovují klasické nástupní dny zájezdů a je ochoten si třeba připlatit za to, že bude moci přilétat a odlétat tak, aby mu to podle nabitého pracovního harmonogramu přesně vyhovovalo. I na tuhle službu už je řada cestovek připravena. Někde mohou mít třeba pro VIP klienty zajištění i soukromého letu. Ve hře je také catering a transfer do hotelu. Mnoho lidí chce využít občerstvení nebo se jim nechce harcovat do hotelu nepohodlně s další partou cestovatelů. Pro takového hosta může hned po příletu do kýžené destinace čekat u letiště taxík, který ho dopraví až hotelu.

Program podle vašeho přání

Ve hře je samozřejmě i program zájezdu. Nemusíte se spoléhat na konvenční program, který cestovka nabídne. Některé cestovky jsou například schopny vám zajistit konkrétní program podle vašeho přání. Oblíbený je dnes třeba golf. Nechcete-li se svého sportu vzdát ani o dovolené, stačí jenom požádat cestovku a ona vám zajistí green a hru v místě pobytu. Toto vše ale samozřejmě bude stát něco navíc. Přesto si to už dnes řada lidí ochotně dopřeje.

Další zajímavé články
Reklama