Dovolená

Nemůžete se dočkat sluníčka? Ostrov na jihu Evropy zahajuje sezónu

Díky svému stálému středomořskému podnebí patří Malta mezi stále vyhledávanější destinace / Shutterstock
Populární souostroví na jihu Evropy zahajuje hlavní sezónu a pro návštěvníky z celého světa si připravilo několik zajímavých akcí. Mezinárodní festival ohňostrojů i velké oslavy Velikonoc doplní tradiční turistická lákadla, kterými jsou hlavně místní památky, skvělá gastronomie a teploty už od dubna dosahující 25 stupňů. Od 3. dubna je navíc Malta dosažitelná přímým letem z Prahy opět 2x týdně.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

20. dubna 2019   |   13:44

Díky svému stálému středomořskému podnebí patří Malta u českých turistů mezi stále vyhledávanější destinace. Ostrovy Malta i Gozo mají skutečně co nabídnout. Ať už je to bohatá historie a památky v podobě tajemných megalitických staveb, jaké nenajdete jinde na světě, nebo nádherné písečné pláže i skryté skalnaté zátoky s průzračně čistou vodou, kde si užijete klid a soukromí. Své nesmazatelné stopy zde zanechala řada civilizací, které se na Maltě vystřídaly, ať už to byli Féničané, Kartaginci, Římané či Byzantinci.

Velikonoční slavnosti

Velikonoce patří mezi nejvýznamnější křesťanské svátky a jejich oslavy patří na Maltě k jedněm z největších. Po celý velikonoční týden budou krásně vyzdobeny všechny kostely, na Velký Pátek a Velikonoční neděli městy procházejí slavnostní průvody oděné do pestrých kostýmů. Dva nejznámější se konají v Qormi a ve Vittoriosa. Tisíce obyvatel se zapojují do dění a mnoho z nich přehrává biblické scénky v krásných kostýmech.

Mezinárodní festival ohňostrojů

Tradice ohňostrojů na Maltě sahá až do 16. století, kdy Maltézští rytíři oslavovali výstřely z kanónů a mušket zvolení svého velmistra, nového papeže nebo prince. Festival ohňostrojů upomíná právě na tuto tradici a pořádá jej přímo maltský vládní úřad pro turismus.

Soutěží se o ten nejlepší ohňostroj

Letošní 18. ročník se uskuteční během čtyř nocí v období od 24. dubna do 4. května 2019. Každá noc slibuje unikátní podívanou zakončenou soutěží o závěrečné noci o nejlepší ohňostroj doplněný o hudební kulisu. Hlavním dějištěm bude Grand Harbor ve Vallettě, ale jedinečnou show bude možno sledovat na mnoha místech na maltských ostrovech.

Koupání už v dubnu

Malta je ideální pro turisty, kteří milují moře a pláže, rádi si dopřejí dobré jídlo a zajímají se o historii. Již nyní panuje na Maltě slunečné a teplé počasí. Už na přelomu dubna a května teploty vzduchu pravidelně šplhají k 25 stupňům Celsia, moře je v tomto období vyhřáté na zhruba 20 stupňů.

Malta, ráj pro studenty

Malta je také vyhledávanou destinací pro studenty angličtiny. Zdejší početné jazykové školy navštěvují každý rok tisíce mladých lidí z celého světa, Čechy nevyjímaje. Malta si vybudovala pověst jako jedno z nejlepších míst pro výuku angličtiny na světě. Existují zde celá studentská města jako Sliema či St. Julians, kde najdou studenti vedle studia i spoustu příležitostí, jak trávit volný čas. Jsou to nejen sluncem vyhřáté pláže, ale i nikdy nekončící zábava, zahrnující řadu kulturních akcí, velkých párty či večírků v nespočetných zábavních podnicích, barech a diskotékách.

Přímé lety

Čeští turisté mohou využít k letům na Maltu výhodného, přímého spojení, které už 3. dubna 2019 spustila společnost Air Malta, nabízející dva přímé lety týdně, vždy ve středu a v sobotu. 15. června se přidají i ČSA, které budou létat na Maltu z Prahy každou sobotu. Ceny letenek začínají někde na 3000 korunách, ale během sezóny se objevuje řada akčních nabídek, které posunou cenovou hladinu někdy až k 1000 korunám.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama