Dovolená

Nejlevnější rodinná dovolená u moře v roce 2019? Vede Bulharsko a Turecko

Rodinná dovolená u moře vás nemusí stát celé úspory, dá se pořídit i levně / Depositphotos
I když se vám zdá, že dovolená u moře může být pro vás nedostupná, zdání mnohdy klame a dnes se pomalu začínají stírat i cenové rozdíly mezi domácí a zahraniční dovolenou. Málokterý z českých hotelů vám nabídne za rozumnou cenu takové služby, jaké jsou standardem v mnoha přímořských destinacích. Jen si zkuste vyhledat v Česku například čtyřhvězdičkový hotel s all-inclusive, bazénem a třeba bezplatným wifi a zjistíte, že je stejně drahý, jako hotel u moře. Máme pro vás pár dobrých tipů.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

15. března 2019   |   13:33

Najít cenově výhodnou, rodinnou dovolenou je dnes mnohem snazší a dostupnější než kdykoliv předtím. Máme k dispozici nejrůznější internetové srovnávače, cestovatelské portály, recenze hostů i online katalogy cestovních kanceláří. Léta se například traduje, že nejlevnější rodinnou dovolenou pořídíte v Chorvatsku. To už dávno neplatí, protože jen vloni vzrostly ceny v Chorvatsku o 18,5 % a cena tamější dovolené se tak srovnává s jinými evropskými destinacemi. Pokud hledáte nějaký ten pobřežní ráj, kde by si užívala celá vaše rodina, zkuste se podívat na následující destinace.

Sluneční pobřeží Bulharsko

Černomořské pobřeží má úžasnou nabídku nádherných písečných pláží, vhodných právě pro rodinnou dovolenou s dětmi. Ať už hledáte relaxaci na prosluněné pláži, cestujete za památkami, hledáte atrakce pro své děti nebo si chcete užít divoké večírky, v Bulharsku najdete všechno.

Je to zejména Sluneční pobřeží se svými nekonečnými plážemi, bohatou nabídkou cenově dostupných, a přitom luxusních hotelů a zábavou pro celé rodiny. Pochutnávat si můžete na bulharské kuchyni, bohaté na zeleninu a ovoce, vynikající sýry, jogurty i tradiční masové pokrmy. V bulharské kultuře se projevují slovanské, řecké, perské a osmanské vlivy, a v zemi můžete obdivovat obrovské množství památek z každé éry.

Turecký Bodrum a okolí

Na druhém místě se už třetí rok drží Turecko a z cenového hlediska zejména jeho přímořské letovisko Bodrum. Tahle idylická destinace má bohatý noční život, dlouhé pláže s bělostným pískem i hotely, které vás překvapí svou vysokou úrovní. V posledních letech díky příznivým cenám láká Bodrum stále více turistů z celého světa a zastiňuje i slavnější turecká letoviska. V Bodrumu můžete obdivovat jeho Staré město, místní památky, navštívit tradiční tržiště.

Bodrum je cenově nejlepší turecká destinace

Město a nedotčené přírodní krásy v jeho okolí dělají z Bodrumu jednu z cenově nejdostupnějších a nejkrásnějších tureckých destinací. Náklady na takovou dovolenou vám konto rozhodně nezruinují. Stravovaní si můžete zajistit rovnou při koupi zájezdu, nebo pokud budete cestovat na vlastní pěst, najdete ve městě spoustu restaurací, kde se dobře najíte za stejné ceny jako u nás. Příznivé jsou i ceny letecké dopravy, které začínají na 1500 Kč za letenku.

Levná dovolená ve španělské Denii

Většině z vás tenhle zeměpisný název mnoho neřekne, ale jde o rychle se rozvíjející turistickou destinaci ve Španělsku, která se snaží konkurovat těm zavedenějším zejména cenovou politikou. Denii najdete na polovině cesty mezi Alicante a Valencií a je na španělském pobřeží nejlevnější destinací, vhodnou právě pro rodiny s dětmi. Zdejší úžasné pláže a celé krásné pobřeží uchvátí každého.

Navíc má Denia ideální polohu třeba k lodním výletům na ostrovy Mallorka či Ibiza. Nedaleko je také Valencie, rušné přístavní město jihovýchodního pobřeží Španělska se spoustou památek a turistických atrakcí. Ceny potravin v obchodech a jídel či nápojů v restauracích jsou mnohem příznivější, než jinde na španělském pobřeží a cenově zajímavá je i letecká doprava. Ceny letenek začínají na 1800 korunách.

Cenově dostupná Sicílie

Sicílie, největší ostrov ve Středozemním moři, je jednou z nejlevnějších prázdninových destinací v Itálii. Na ostrově, na kterém se hory setkávají s mořem, najdete skvělou středomořskou kuchyni, spoustu atrakcí, památek, nádherných pláží a zajímavých míst, to všechno za přijatelné ceny. Cefalu, město v provincii Palermo, je jednou z nejlevnějších prázdninových destinací na ostrově.

Samotné Cefalu je považováno se svými památkami, úzkými uličkami plnými restaurací a okolní přírodou za klenot Sicílie a i když se v letních měsících zaplní, náklady na pobyt jsou zde stále nižší než jinde v Itálii. Nedaleko města se nachází přírodní park Madonie s řadou turistických tras a kraj je také významnou vinařskou oblastí. Za jídlo zde dáte jen o málo více než doma a letenky seženete už od 1600 korun.

Z řeckých ostrovů vede Lefkada

Tenhle ostrov je jednou z nejvíce podceňovaných destinací v Řecku, a přitom nabízí přímo luxusní ubytování za rozumné ceny. Většina zájmu turistů se soustřeďuje na ostrovy Rhodos, Krétu, Mykonos či Santorini, ale náklady na rodinný pobyt na Lefkadě jsou výrazně nižší než na oněch jmenovaných ostrovech. Málo je známá i skutečnost, že na Lefkadě, zejména na jejím západním pobřeží, se nacházejí jedny z nejkrásnějších řeckých pláží.

Na ostrově najdete jak příjemné rodinné hotýlky, tak i luxusní hotelové rezorty, a to za opravdu příjemné ceny. Vydat se můžete i do vnitrozemí ostrova, kde vás v malebných městečkách a vesnicích uvítají nesmírně pohostinní místní obyvatelé. Chutná domácí jídla zde dostanete už za ceny jen o něco vyšší než u nás a ceny letenek začínají okolo 2400 korun.

Další zajímavé články
Reklama