autor redakce
08. června 2018 | 08:19
Pobyt zde je léčivý. V Tunisku totiž najdete spoustu center thalassoterapie, oboru zabývajícího se léčbou a zpevňováním pleti. Tento léčitelský obor propojuje působení mořské vody, rostlin a řas a mořského bahna v jeden celek. Na pleť působí blahodárně, protože mořské rostliny, řasy i bahno jsou zásobárnou minerálů a stopových prvků.
Nádherné koupání i potápění
Samozřejmě hlavním lákadlem Tuniska je moře a pláže. Velmi oblíbeným přímořským letoviskem je Hammamet. Kdysi dávno býval poklidnou rybářskou vesničkou, ovšem během 20.století se proměnil v rušné středisko plné turistů. Zlatavý teplý písek a modré moře jsou zárukou příjemného pobytu. Ideální podmínky jsou tu třeba pro golf.
V Monastiru, dalším vyhledávaném městečku k rekreaci, se snoubí dávné tradice se žhavou současností. Spokojení budou i příznivci historie, které zveme k návštěvě klášterní pevnosti a katakomb Sousse i archeologického muzea. Tabarka poblíž hranic s Alžírskem zase nadchne milovníky potápění - je zde neuvěřitelně bohatý podmořský život. Krásné městečko Sidi Bou Said nedaleko hlavního města Tunisu vás okouzlí bílými domky s modrými doplňky i nádherným koupáním.
Prolínání dvou světů vás pohltí
Milovníky přírody možná výlet do Tuniska moc neuspokojí. Pravda, jsme na suché písečné saharské poušti, kde prostě zeleň trochu chybí. Výjimkou je národní park Ichkeul s bažinami, mokřady a ptačí rezervací. Na druhou stranu, co neposkytne příroda, nahradí vám jiné zážitky. Prolíná se tu totiž evropská křesťanská a arabská islámská kultura. Přestože je Tunisko islámskou zemí, evropské vlivy jsou tady velice silné a spojení kultur přináší zajímavé zážitky. Například ve městě Kairouan, které patří mezi svatá místa islámu, můžete obdivovat Velkou kairouanskou mešitu ze 7. století. Nejde ale jenom o mešity, nýbrž i tuniské malířství, hudbu nebo tanec. Nechte na sebe působit tohle prolínání dvou odlišných světů.
Římský amfiteátr nedaleko mešity
Sáhneme-li hlouběji do historie, potom vás jistě osloví Kartágo. Římské vily, chrám svatého Cypriána, Antoniovy lázně, Kartaginské muzeum, oceánografické muzeum, Muzeum punských přístavů, punské podlahové mozaiky v části Quartier Magon, zbytky baziliky Cathagenna, to je jen zlomek toho, co v tomto městě pyšnícím se historií už od roku 800 př. n. l. můžete vidět. Ve městě El-Džem zase můžete obdivovat největší římský amfiteátr na africkém kontinentě – ostatně na místě El-Džemu kdysi stávalo římské město Thysdrus, takže tato stavba má svůj důvod.