Pobyt

Nejkrásnější ostrov na světě uspokojí nejenom nadšené surfaře, ale i kavárenské povaleče

Ostrov Palawan pravidelně vítězí v různých světových anketách o nejhezčí ostrov / Shutterstock
Kombinaci tepla a mořských vln většina lidí neodolá. Když proto vyberete pro podzimní dovolenou některý ze 7107 filipínských ostrovů v západním Pacifiku, určitě neprohloupíte. Abyste věděli, kam se vypravit, ukážeme vám alespoň ty z nejznámějších ostrovů.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

03. září 2018   |   14:28

Neuvěřitelných 300 000 km čtverečních plochy, která tvoří Filipíny, poskytne překrásné pláže stvořené ke koupání, ale i hory vysoké až 3000 metrů. Dále můžete spatřit na 37 sopek, přičemž celá polovina z nich, celkem 18, jich je pořád aktivních.

Rozmanitost přírody potvrzuje i 34 národních parků. Nesmíme zapomenout na návštěvu filipínské metropole Manily, ale také rýžových teras Banaue či pralesa. 

Dobrodruzi ocení vraky

Nevíte-li, který z ostrovů zkusit jako první, potom vám doporučíme Palawan. Pravidelně vítězí v různých anketách o nejhezčí ostrov a dlužno dodat, že právem. Kdo miluje šnorchlování, ať zakotví v zátoce Honda Bay. Když budete chtít nějakou změnu, můžete se vydat nahoru na vápencové skály El Nido či se zatajeným dechem obdivovat podzemní řeku.

Nechte se inspirovat domorodci v jejich pohodovém životním stylu!

Potápěče 100 % uspokojí ostrov Coron. Podmořský život je tu mimořádně bohatý, můžete obdivovat pestrobarevné korály, ryby i želvy. Dobrodruhy ale určitě nejvíc nadchnou vraky lodí ze 2. světové války. A když už na ostrově budete, vypravte se k jezeru Kayangan, které je unikátní směsicí slané a sladké vody.

Je libo trek do džungle? 

Tenhle sen se vám splní na ostrově Bohol. O zábavu se vám postarají malé opičky nártoun filipínský. Svým křikem vás rozveselí pestrobarevní papoušci. Překvapit vás mohou i kobry. Pokud si ale myslíte, že přijdete o pláže, mýlíte se. I tady je krásné koupání.

Mimochodem, na Filipínách mají možnost vyřádit se i nadšení a zdatní sportovci. Surfaři by neměli zavítat nikam jinam než na ostrov Siargao. Potkáte se tu se skutečně početnou komunitou z celého světa, protože tahle lokalita je svými skvělými podmínkami pro tento sport opravdu vyhlášená. Naproti tomu začátečníky, kteří to s prknem ještě moc neumí, raději pošleme jinam. Můžete se tu totiž setkat až se šestimetrovými vlnami, a to by skutečně mohlo být nad vaše síly. 

Pestrý noční život

Patříte-li ovšem mezi část populace, pro kterou je nejlepším sportem posedávání v kavárně nebo u baru na drinku, můžete si být jisti, že ani vy nepřijdete zkrátka. Ideální destinací je pro vás ostrov Boracay. Najdete zde téměř stovky hospůdek, barů, diskoték, kde den končí až nad ránem.

Samozřejmě ani zde nechybí koupání. Bílá pláž se rovněž umisťuje v žebříčcích těch nejlepších koupacích destinací. Tvoří ji 4 kilometry bílého písku, kolem kterého se rozkládají palmové háje. Přibližně 200 metrů od pláže najdete i krásný korálový ostrov. 

S úsměvem jde všechno líp 

Nejde ale jenom o slunění, plavání ve vlnách, šnorchlování či potápění za pestrými korály nebo prohánění prkna či hýření v nočním baru. Stojí za to nechat se inspirovat domorodci v jejich životním stylu. Filipínci jsou neustále v pohodě, usměvaví, nenechají si ujít žádnou slavnost. Co takhle zapomenout na stres a nechat se unést jejich pohodou? Skvělý recept.

A když už se zúčastníte nějaké místní slavnosti, ochutnejte také nějakou specialitku. Doporučuje turon, smažený banán v těstíčku. Jeho obdobou je maruya, což je placka z mouky, mléka, cukru a banánu. Chutné jsou i fisch balls, smažené koule z ryb. Za lahůdku se považuje sojový tvaroh s karamelem a nechybí na něm vařené sagové perly. Kdo chce může zkusit i vařené kachní vejce zvané balut.

Další zajímavé články
Reklama