Dovolená

Nejkrásnější letoviska nedaleko českých hranic, kam se bez problémů dopravíte autem

Je čas myslet na dovolenou / Depositphotos
Itálie patří mezi nejoblíbenější destinace pro zahraniční dovolenou a mezi Čechy se těší velké oblibě. Jednou z výhod je i relativně krátká vzdálenost z České republiky a tím také možnost vydat se na cestu vlastním autem.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

03. července 2021   |   07:18

Stále víc turistů využívá pohodlné vlastní dopravy, kdy si mohou celou cestu naplánovat podle svých potřeb a přání a zastavit se kdykoliv nebo kdekoliv na vybraném místě. Máme pro vás pár tipů. 

Neopakovatelná atmosféra Caorle

Italské město Caorle se nachází v provincii Venezia v oblasti Benátska. Vzdálenost zhruba 70 km na severovýchod od Benátek jej předurčuje k roli jednoho z nejčastějších cílů českých turistů. Podle mnohých je navíc jedním z nejhezčích míst v Itálii. Caorle nabízí unikátní spojení nádherné písečné pláže s historií i rušným nočním životem moderního střediska.

Na celém severovýchodním pobřeží Benátska je to jediné místo, kde se harmonicky snoubí skutečně cenná historická architektura s moderní výstavbou, plně respektující nejnovější urbanisticko-rekreační trendy současnosti. Stručně a jasně. Lze zde bydlet v novotou vonících nejmodernějších komplexech u dlouhých písčitých pláží a zároveň jen pár minut od 2000 let starého historického centra, které je díky obdobné poloze na laguně často nazýváno „malými Benátkami“. Svou neopakovatelnou krásou místo okouzlilo i spisovatele Ernesta Hemingwaye.

Výjimečné je toto místo rovněž svým zázemím zejména pro vyznavače cyklistiky. Nabízí totiž různá sportoviště a propracovanou síť cyklotras. Dovolenou si zde tak užijí všichni vyznavači pohybu.

Mezi Čechy nejoblíbenější Bibione

Letovisko Bibione je jedním z nejoblíbenějších středisek v Itálii. Turisté oceňují blízkost ČR, dostupné ceny ubytování, bohatý kulturní život a sportovní zázemí a prostorné písčité pláže. Během let se Bibione proměnilo v moderní evropské středisko s vysokou úrovní poskytovaných služeb. Vzhledem ke své strategické poloze představuje Bibione rovněž ideální výchozí bod pro poznávání dalších okouzlujících italských měst – Benátek a Terstu. Kvalitní infrastruktura, nádherná příroda s písečnými plážemi a mnoho možností zábavy dělá z Bibione ideální cíl rodinné dovolené. 

Šlechtou oblíbené Grado

Město v severovýchodním regionu Furlánsko-Julské Benátsko patří podle mnohých k těm vůbec nejkrásnějším letoviskům severní Itálie. Není tak asi divu, že i básník Biagio Marin, který se tu narodil, se tímto místem inspiroval.

Oblíbila si jej i šlechta. Už v 19. století se jednalo o oblíbenou rekreační lokalitu rodu Habsburků. Díky tomu se v městečku udržela lázeňská tradice. K oblíbeným místům turistů tak Grado patří především pro svou historii a také pro překrásné pláže. Ty jsou označeny jako „Bandiera Blu“, což znamená, že splňují standardy péče o životní prostředí.

Pro milovníky zábavy je Lido di Jesolo

Lido di Jesolo je největším letoviskem benátské oblasti s téměř patnáctikilometrovou písečnou pláží. Letovisko v létě žije rušným turistickým životem. Díky dlouhé pláži a vysokým budovám hotelů a turistických komplexů podél moře je občas nazýváno „italským Miami“. Podél celého letoviska vede dlouhá promenáda s několika stovkami obchodů, restaurací, kaváren, která se večer mění v rušné korzo. Ideální dovolenou zde stráví všechny věkové kategorie. Centrum města je vyhlášeným rušným místem se spoustou zábavy, okrajové části poskytují příjemné ubytování s klidnějším prostředím.

Moře je v této oblasti velmi čisté a po většinu roku je klidné. K tomu přispívají vlnolamy, které vybíhají kolmo z pláže do moře. V moři se nachází i několik zajímavých míst vhodných k potápění. Patnáctikilometrová písčitá pláž je vyhlášená svojí čistotou a je na vynikající úrovni, což potvrzuje i každoroční ocenění Modrou vlajkou.  

Zdroj: Thinkingnomads.comVenetoinside.com, Lonelyplanet.com.

Další zajímavé články
Reklama