Dovolená

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Itálii zkrátka musíte milovat / Depositphotos
Máte rádi Itálii, a jakmile to půjde, vydáte se do ní? Pokud se chcete povalovat u moře, měli byste vědět, které pláže skutečně stojí za hřích. Není nic lepšího, než jít na jistotu. 
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

19. června 2021   |   11:07

Itálie dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější země světa a výrazně k tomu přispívá i tisíce kilometrů dlouhé pobřeží s nádhernými plážemi. Na kterých stojí za to se zastavit?

Cala Luna

Horký favorit na titul „nejkrásnější pláž Sardinie“ se jmenuje Cala Luna, zátoka nacházející se přibližně v polovině východního pobřeží ostrova jižně od letoviska Cala Gonone. Pláž se rozkládá v místech, kde se do moře otevírá hluboké údolí, kterým i v letním období většinou protéká voda.

Nejkrásnější pláže Itálie, které letos musíte vidět

Oblázky pokryté pobřeží svírají z obou stran strmé kopce a voda tu má nádherný, jemně tyrkysový tón. Do Cala Luna nevede žádná sjízdná cesta a naprostá většina návštěvníků tam dorazí lodí. V letní sezóně se proto ne zrovna dlouhá pláž rychle zaplní lidmi. Pokud tuto cestu chcete podniknout, doporučujeme zakoupit si první ranní cestu.

La Pelosa

La Pelosa platí za jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších pláží Sardinie. Denně tohle malebné místečko během turistické sezóny navštíví i 6 000 osob! Tedy, bývávalo. Přístup na La Pelosu by měl být od loňska regulován na čtvrtinu. Dominantou místa je věž Torre della Pelosa a neodmyslitelně k němu patří taky výhled na ostrovy Isola Piana a Isola Asinara. Všude kolem dokresluje nádheru bohatá vegetace jak na souši, tak pod vodou. Sem prostě chcete! Kde to je: Z městečka Stintino sem dojedete asi za 5 minut.

Baia delle Zagare

V jihovýchodní Itálii se nachází nenápadný výběžek s národním parkem Parco Nazionale del Gargano. Na jihu pak najdeme jednu z nejkrásnějších pláží celé Itálie – Baia delle Zagare.

Převážně písčitá pláž je obklopená pískovcovými útvary, které tady utvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Kde to je: Asi hodinu jízdy autem z města Foggia směrem na východ.

Cala Tonnarella

Tato pláž je pro změnu neodmyslitelnou součástí nádherné Sicílie. Najdeme ji v severní části ostrova, na počátku výběžku, na jehož konci se nachází známé turistické středisko San Vito Lo Capo. K písčité pláži patří i okolní skály a dohromady vytvářejí s vodou krásný kontrast. Pláž se nachází v městečku Tonnarella dell‘ Uzzo. Například z Castellammare del Golfo sem autem dojedete za 1 hodinu a 15 minut, stejně tak z Trapani. 

Taormina

A na Sicílii ještě zůstaneme. Městečko Taormina patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. Křivolaké typicky italsky úzké uličky, v nich obchůdky s nejrůznějšími suvenýry, kavárničkami a restauracemi jsou prostě nádherné.

Zatímco Taormina je na kopci, dole pod kopcem se nachází malý ostrůvek Isola Bella. Právě zde se nachází další úžasná oblázková pláž, kde stojí za to rozložit deku.  Kde to je: Taormina se nachází asi 45 minut jízdy autem z Messiny. 

Tropea

A na závěr naprostá hvězda Kalábrie. Zdejší pláže jsou nádherné, čisté, dlouhé a nachází se pod úchvatným městečkem na skále, které rovněž stojí za prozkoumání. Pobřeží tady lemují skalní útvary, jeskyně a zátoky. Právě Tropea pravidelně získává svoje místo mezi 25 nejkrásnějšími plážemi Evropy. Kromě koupání jsou tu skvělé podmínky i pro šnorchlování. Kde to je: Tropea je vzdálená asi 30 minut jízdy autem od města Vibo Valentia a 1,5 hodiny sem pojedete z města Catanzaro.

Itálie a zvlášť italská příroda vás nikdy neomrzí. Můžete tu obdivovat rozmanité pobřežní úseky a moře bývá křišťálově čisté. 

Další zajímavé články
Reklama