autor redakce
23. července 2018 | 10:19
Nebojte se proto a bez obav vycestujte do téhle země, která je díky své minulosti trochu neprávem opomíjená. Naštěstí už se i tenhle stereotyp mění. Počet turistů, kteří se sem vydávají, roste.
Objevujte mořský a podmořský svět
Příroda nabízí pestrobarevný koktejl, který prostě nadchne každého. Najdete tu skutečně všechno. Tropický deštný prales, majestátní vrcholky And i poklidné pobřeží. Kdo by o jejím přírodním bohatství ještě pochyboval, pro toho dodáme, že je zde 56 národních parků, a kromě nich ještě spousta dalších chráněných oblastí. Každý si zde najde něco pro sebe.
Kdo miluje pláže a chce objevovat krásy mořského a podmořského světa, měl by navštívit Národní park Tayrona a také Corales del Rosario. Správný adrenalin vám dodá trek džunglí ke Ztracenému městu neboli Ciudad Perdida, které je ještě o 600 let starší než Machu Picchu. Pokud se do Ciudad Perdida budete chtít pustit, rezervujte si na to v kalendáři šest dní. Lákadlem jsou ovšem i ledovcová jezera v El Cocuy, anebo poušť Tatacoa.
Najdete svoje El Dorado
Na své cestě byste neměli vynechat kolumbijskou metropoli Bogotu. Osmimiliónové město založené roku 1538 může nabídnout bogotské muzeum zlata v budově Státní banky. Několik podlaží expozice obsahuje vůbec největší sbírku zlatých artefaktů pocházejících z dob před španělskou kolonizací kontinentu. Jestli tedy hledáte El Dorado, město ze zlata, potom vězte, že tady jste ho právě našli.
Navíc expozice není žádná, byť oslnivá nuda. Obsahuje spoustu různých audiovizuálních efektů a videí. Prostě tenhle zlatý lesk stojí za to. Byla by ale škoda, kdybyste se pro samý zlatý lesk zapomněli trochu probrouzdat zdejšími malebnými uličkami historického centra La Candelaria a navštívit katedrálu.
Tour de káva
Kolumbijská káva je vyhlášená, takže je na čase zavítat i na Eje Cafetero čili kávovou osu, kde se pěstuje velká část kolumbijské kávové produkce. Spousta kávových farem, kávové plantáže, a to vše jenom pár hodin cesty od Bogoty.
Káva je tu mimořádně dobrá a levná, takže kdo chce, může si ji, jak se patří, užít. Kromě toho se dozví i leccos o jejím pěstování, sušení a dalším zpracování.
Město tance a koloniální přístav
Tančíte rádi? Potom se určitě musíte vydat do Cali, druhého největšího kolumbijského města. Říká se, že je hlavním městem salsy a rozhodně je to pravda. Najdete tu neuvěřitelné množství tančíren na malém prostoru.
Do třetice je perlou Cartagena de Indias, město a přístav, které v 16. století vystavěli španělští kolonisté. Centrum město a jeho rozsáhlé opevnění stále asociuje koloniální období a právem patří na seznam architektonických klenotů UNESCO.