Ven z města

Trávíte dovolenou s dětmi v Čechách? Ukážeme vám aquaparky, které byste rozhodně neměli vynechat

Skvěle si s dětmi užívat můžete i u nás / Shutterstock
Vodomilové, kteří nedají bez pořádného koupání ani ránu, nemusí být zklamaní, pokud se letos nedostanou k moři. I v Čechách je totiž vody požehnaně a nemáme tím na mysli jenom přehradní jezera, řeky a rybníky, i když na nich se můžete vyřádit více, než dost.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

02. července 2018   |   07:34

Mnohdy ještě atraktivnější jsou aquaparky. Že za podobnými atrakcemi musíte do zahraničí? To už dávno není pravda. Skvěle užívat si můžete i tady. No, posuďte sami. Například ve středoevropském rekordmanovi strávíte klidně i týden.
 
Ano řeč je o Aquapalace Praha, jenž je rozhodně sázkou na jistotu – je největší ve střední Evropě. I kdybyste třeba celý týden nevytáhli paty z hlavního města, tady se rozhodně nudit nebudete. Na ploše 9150 m2 tvořené celkem třemi paláci si na své přijde každý. Jak člověk, který si chce v klidu zaplavat, tak ten, kdo preferuje adrenalin na tobogánu nebo třeba vlnobití jako na moři.

Můžete si tu sjet nejdelší tobogán v České republice, Divokou řeku, která měří 250 metrů. Saunový svět tvoří celkem 14 různých saunových kabin. Kde chce relaxovat a nabrat nové síly, vychutná si Spa-Wellness centrum. Prostě každý si najde něco pro sebe.

Kapitán Nemo vás vyláká k plavbě

Pragocentristi mohou být z předchozích řádků spokojení, ale Česká republika, to není jenom Praha. Samozřejmě i aquaparky nejsou jenom v Praze. Neméně skvělý je vodní park Centrum Babylon v Liberci. Zničehonic se ocitnete ve třech halách, které náleží vodnímu světu kapitána Nema. Dobrodruzi mohou vyzkoušet tobogány dlouhé 95 metrů, vodní trychtýř nebo divokou řeku. Pro malé dareby nechybí vodní hrad, skluzavka či lezecká stěna.

Moravští vyznavači adrenalinu se nudit nebudou

Aquapark Olomouc nadchne adrenalinové nadšence. Můžete začít divokým proudem v bazénu, odtud pokračovat na masážní lavici, vychutnat si vodní děla, chrliče, proudové trysky. Komu tohle všechno nestačí, může pokračovat na 123 metrový tobogán, na kterém se sveze na nafukovacích člunech a jako tečku za zážitkem si dát ještě vodní trychtýř spacebowl.

Úctyhodná nabídka? 20 tobogánů a 7 bazénů

Jihomoravany pro změnu potěší Aqualand Moravia v Pasohlávkách u Brna. Vodní plocha je zde 3000 m2 a najdete zde skutečně širokou nabídku atrakcí: celkem 7 bazénů, 24 typů saun, 4 vířivky, 20 tobogánů... Tenhle výčet vám určitě vzal dech. Opravdový sešup do vody čeká ty, kteří neodolají skluzavce Kamikadze. V areálu je tato atrakce vůbec nejstrmější. 

Milovníky rychlé jízdy uspokojí třeba 101 metrů dlouhý tobogán s kruhovou nádrží, dále dva tobogány pro jízdu člunem o délce 143 a 99 metrů nebo také otevřený tobogán Wild river s délkou 105 metrů. Potěšení ale získají i ti, kteří, dávají přednost klidné relaxaci. Wellness zóna nabídne římské a sluneční lázně i kryozónu.

Jak zabavit i ty nejmenší? Divoká řeka je zkrotí

Větší či menší aquaparky a vodní světy ale najdete i v jiných městech. V Uherském Hradišti třeba nejdelší tobogán na Moravě se 185,6 metry, jihlavský tobogán má 108 metrů, Buly aréna Kravaře nabízí jeskyně s bublery a vodopádem a bazén s divokou řekou, ve Františkových Lázních je vodní stěnová masáž, Pardubice mají divokou řeku pro nejmenší. Malé caparty potěší i AquaDream na pražském Barrandově, kde mají k dispozici brouzdaliště s miniskluzavkou a minichrliči a také tobogán. 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama