Komerční sdělení

Kam pro ty nejkrásnější fotky? Vede Grand Canyon a Machu Picchu

Zajímavostí Grand Canyonu není jeho hloubka, ani šířka nebo délka / archiv
Hledáte ty nejlepší destinace pro lov krásných fotek, ze kterých se vám zatají dech?
Reklama
Reklama

autor  redakce

20. června 2019   |   09:42

Moře, hory, skály i lesy, to jsou místa, která vyhledávají profesionální fotografové. Kam za těmi nejlepšími fotkami?

Machu Picchu

Stará hora nebo také Starý vrch jsou celosvětově známé jako „Machu Picchu“. Nachází se v peruánských Andách jako pozůstatky indického města. Stále není vyjasněn původ, avšak krása krajiny i trosek, jež se tyčí v nadmořské výšce 2 430 m, se nedá popřít. Nejkrásnější fotky údolí Urubamba a zříceniny ulovíte při svítání okolo měsíce června.

Grand Canyon

Zajímavostí Grand Canyonu není jeho hloubka, ani šířka nebo délka. Tak co přitahuje turisty k tomuto kaňonu? Bezpochyby jeden z nejbarevnějších pohledů přírody, kterého se jim může dostat. Řeka Colorado modelovala tento kaňon miliony let, takže se vám dostane výhled nejen na úžasný geologický a geografický exemplář, ale zároveň na miliony let historie horniny a kamene. Grand Canyon je v nejširší části široký 29 km a táhne se 446 km do délky. Vezměte svou digitální zrcadlovku na neoznačené silnice v okolí Shoshone Point a získáte profi záběry.

Matterhorn

Jedna z nejznámějších hor v Evropě není tak daleko, jak by se mohlo zdát. Matterhorn, nebo italsky Monte Cervin, se tyčí do výšky 4 478 m n. m. a odděluje Švýcarsko a Itálii. Jedná se o sedmou nejvyšší horu Alp. Vyšplhat se na horu je poměrně složité, ale nádherné fotky získáte i v okolí hory zejména ve slunných dnech. Oblíbenou destinací je také jezero Riffelsee, od něhož většina snímků Matterhornu pochází. Jezero na své hladině odráží právě tento monument krajiny.

Velký bariérový útes

Pokud milujete podmořský svět, pak vezměte fotoaparát také na Velkou útesovou bariéru, která se táhne podél pobřeží Qeensland v Austrálii. Jedná se o největší korálový útes na světě, nebo spíše síť útesů, jež je dlouhá přes 2 000 km. Skládá se z malých ostrovů, kterých je přibližně 600. Velký bariérový útes obývá okolo 350 druhů různých korálů a je domovem pro 4 tisíce druhů ryb, desítky druhů mořských hadů a dalších živočichů. Jednoznačně se jedná o jeden z nejsložitějších a nejbarevnějších ekosystémů na světě.

Další zajímavé články
Reklama