Dovolená

Nejnebezpečnější místa naší planety: Kam je lepší se raději nevydávat?

Hora Sinabung je jedním z třicet aktivních vulkánů na Sumatře / Shutterstock
Někomu naskakuje husí kůže po celém těle při pomyšlení na džungli plnou nebezpečných šelem či divokou řeku. Někdo se zase bojí pavouků, hadů nebo silných bouřek. A mnohdy ani místní obyvatelé neskýtají velké záruky bezpečí. Na naší planetě existuje několik nebezpečných míst, kam si troufnou pouze největší odvážlivci.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

02. června 2019   |   08:02

Na naší planetě existuje několik nebezpečných míst, a to od oblastí s častým výskytem ničivých hurikánů přes země s válečnými konflikty až po místa s vysokou kriminalitou. Pojďte se s námi podívat na několik míst, které vystraší i ty největší hrdiny.

Hora Sinabung, Indonésie

Hora Sinabung je jedním z třicet aktivních vulkánů na Sumatře, který se nachází v takzvaném Pacifickém kruhu ohně. Hora je známá svými častými erupcemi, které za sebou zanechávají lidi bez přístřešků a obživy.

Okolí Sinabungu bylo již několikrát zalité lávou a pokryté popelem

Okolní města a vesnice byly již několikrát zalité lávou a pokryté popelem. Vulkán se poprvé probudil po čtyřech tisících let v roce 2010 a zabil tenkrát dva lidi. Poslední výbuch byl v únoru loňského roku, ale naštěstí nikdo nezahynul.

Monrovia, Libérie

V hlavním městě západoafrické země Libérie se nachází jedna z nejhorších afrických chudých čtvrtí s názvem West Point se 75 000 velmi chudých obyvatel. Čtvrť trpí epidemií cholery, vysokou kriminalitou, prostitucí mladistvých a nedostatkem hygienických zařízení. Město je rovněž vysoce znečištěné a bojuje s vážnými environmentálními problémy, jako jsou například ničivé povodně.

Severní Korea

Severní Korea je jeden z nejhorších totalitních režimů a porušování lidských práv je tu na denním pořádku. Místní obyvatelé, ale i návštěvníci, mohou být zatčeni za věci, které lidé žijící v demokratických zemích považují za normální. Na druhou stranu toho, že by vás tu okradli, se bát nemusíte, protože jste pod neustálým dohledem. Wifi ani roaming vám zde fungovat nebudou, fotografovat můžete jen se souhlasem korejského průvodce a nemůžete samovolně vyjít ani z hotelu na procházku. Pomluvy, posměšky, šíření demokracie nebo západních myšlenek je přísně zakázáno, a není radno tak činit ani v hotelovém pokoji, protože můžete být odposloucháváni. Zapomeňte na to, že jste tu na zábavném poznávacím zájezdu.

Bermudský trojúhelník, Atlantik

O Bermudském trojúhelníku slyšel asi každý. Jedná se o jedno z nejobávanějších míst na světě. Oblast přibližně vymezená Portorikem, Floridou a Bermudami se po celá desetiletí spojuje se záhadnými zmizeními, která jsou připisována všemu možnému, a to od magnetických sil až po únosy mimozemšťanů. Za posledních pětačtyřicet let se zde ztratily stovky lodí, letadel a o život přišly tisíce lidí. Zajímavé je, že se nikdy nenašly trosky letadel nebo těla obětí. Zatímco většina případů byla racionálně vysvětlena, stále některé z nich zůstávají záhadou. Jednou z teorii oceánografů, kteří zkoumají podmořské dno, je únik velkého množství plynu. Dostatečně velké plynové bubliny stoupající na hladinu vody prý mohou zasáhnout nízkoletící letadlo nebo stáhnout loď ke dnu. 

Guatemala, Střední Amerika

S odhadovaným počtem obyvatel kolem 15, 8 milionu je Guatemala nejlidnatější stát ve Střední Americe. Přírodní katastrofy mají v této geologicky aktivní části světa dlouhou historii. Její poloha mezi Karibským mořem a Tichým oceánem jí také nepřidává a dělá z ní oblast s velmi častým výskytem ničivých hurikánů.

Burkina Faso

Burkina Faso je vnitrozemská země v západní Africe obklopená šesti státy. To, co tuto malou zemi dělá nebezpečnou, je vysoká hrozba terorismu a únosů. Mnohé útoky byly namířeny na hotely, kavárny, restaurace a jiná místa, kde se lidé často shromažďují. Některé z těchto útoků vedly i teroristické skupiny ze sousedních zemí, jako je například Mali a Niger.

Neapol, Itálie

Jedno z největších italských měst je známé svou úžasnou architekturou a výbornou kuchyní. Bohužel, město je také označováno jako jedna veliká past smrti. Důvod je jednoduchý - celé město leží na obrovském vulkánu Campi Flegrei. A jakákoli erupce by mohla zahubila miliony lidí žijících v Neapoli i blízkém okolí. 

Další zajímavé články
Reklama