Ven z města

Africké safari: Když máte slony na dosah ruky

Hlavní turistická sezóna na safari v Keni je v lednu a únoru / Pixabay
Afrika patří v současnosti mezi lokality, které budí stále více zájmu. Dosud zůstávaly stranou, ale mnoho našich cestovatelů je touží poznat. Proto vyráží právě sem. Kam se vydat? Velmi silným lákadlem se stává především africké safari. Není totiž silnější zážitek, než vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

13. února 2018   |   10:58

Sotva zažijete úchvatnější pocit, když bez dechu sledujete, jak jenom kousek od vás přichází stádo slonů, odněkud se vynoří lev, vykoukne na vás gorila, nebo ve větvích nad vámi leze levhart. Nespoutaná svobodná zvířata, to je něco zcela jiného, než je pozorovat v zoo. Slona, lva, hrocha, levharta a buvola tu uvidíte na vlastní oči. Máte dvě možnosti.

Buď si u některé z cestovek zajistit zájezd s připraveným programem, nebo si v safari sami na vlastní pěst domluvit někde full servis na výlet. Záleží jenom na vás, co vám lépe vyhovuje. Zda spíše přísně organizovaný pobyt, nebo možnost vytyčit si program podle svých priorit.  

Jaké období zvolit k návštěvě?

Zažijete příjemný adrenalin, ale zároveň se budete cítit v bezpečí se zkušeným průvodcem v autě. Tahle kombinace vám zajistí nezapomenutelné zážitky. Nejlepší je pro návštěvu safari Keňa, Tanzánie a jih Afriky. Důležité ale je zvolit i správné roční období. Mnohdy je lepší vyrazit v zimě, kdy není tak hustá vegetace a podmínky k pozorování zvěře jsou obecně lepší. Proto hlavní turistická sezóna zde je v lednu a únoru. Ovšem řada lidí vyjíždí i v červenci a srpnu.

Nezapomeňte před odletem absolvovat očkování proti žluté zimnici

Vhodnější je období sucha, kdy se zvěř stahuje k napajedlům. V období dešťů se vám může snadno stát, že se do některých lokalit ani nedostanete. Nezbytně nutné je také před odletem absolvovat očkování proti žluté zimnici, další nutná očkování se řídí tím, do jaké lokality přesně pojedete.

Nejlepší tipy, kam vyrazit

Lákadlem je safari v Tanzánii, Hakuna Matata. V savanách narazíte na lvy a žirafy, v pralesích na slony, gorily a plameňáky. Národní park Lake Manyara je ptačím světem, v Serengeti zase najdete spousty migrující zvěře a stejně tak i v parku Nagorongoro. Bohatým světem je rovněž safari v Keni, které zahrnuje celkem 35 národních parků. Navíc třešničkou na dortu jsou i nádherné a mnohdy téměř liduprázdné keňské pláže. Můžete se zde tedy příjemně vykoupat.

Ale samozřejmě jste tady hlavně kvůli zvěři, takže za opicemi, zebrami, antilopami a pakoni můžete zavítat do Masai Mara. Chcete-li vidět nosorožce, prasata bradavičnatá, nebo plameňáky, vydejte se do Lake Nakuru. Amboseli vám nabídne šakaly, hyeny, supy a gepardy, Nairobi zase hrochy, žirafy, gazely a zebry. Safari v Jihoafrické republice pak vévodí Krugerův národní park. Můžete zkusit i soukromé parky, kde se s průvodcem dá jezdit off-road, tedy mimo vyznačené cesty.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama